Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lubelskie lotnisko obsłużyło 3-milionowego pasażera

28 czerwca Port Lotniczy Lublin obsłużył trzy milionowego pasażera. Był nim Michał Olech, który przed godz. 10.00 przyleciał z tureckiej Antalyi na pokładzie samolotu linii lotniczej Enter Air.

Na lotnisku przywitał go prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk, który wręczył specjalnie przygotowaną na tę okazję nagrodę-niespodziankę. Był to certyfikat, lotniskowe gadżety oraz voucher w kwocie 8 tysięcy złotych. Bon jest do wykorzystania, do końca 2024 roku, w lubelskim oddziale biura turystycznego Coral Travel, organizatora wakacyjnych wylotów z lubelskiego lotniska, którego przedstawiciel uczestniczył w uroczystości i wręczeniu nagród.

Jestem bardzo zaskoczony niespodzianką. Wróciliśmy z żoną z wakacji. Korzystam z lubelskiego lotniska i już wiem, że w przyszłym roku znowu stąd polecimy – powiedział Pan Michał.

(fot. Port Lotniczy Lublin)

To wyjątkowy dzień dla naszego lotniska. Chciałbym przede wszystkim podziękować naszym pasażerom za zaufanie, jakim nas obdarzają, korzystając z usług Portu Lotniczego Lublin. Ze swojej strony staramy się, na tym bardzo konkurencyjnym rynku, konsekwentnie budować atrakcyjną siatkę połączeń lotniczych, poszerzając z roku na rok ofertę połączeń wakacyjnych. Oferujemy mieszkańcom regionu kierunki najbardziej oczekiwane, najchętniej wybierane – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W tym roku, do czerwca obsłużono już 131 915 pasażerów, co wskazuje, że ruch w Porcie Lotniczym Lublin wraca do poziomów sprzed pandemii.

To kolejny sezon kiedy współpracujemy z lotniskiem w Lublinie i jest to bardzo dobra współpraca. Obserwujemy też wciąż rosnącą potrzebę wylotów z Lublina. Dlatego jako lider w organizacji wakacji w Turcji zwiększyliśmy ofert z wylotem z Lublina do Turcji. W tym sezonie, lato 2023, latamy 2 razy w tygodniu, w środy i w soboty. W ten sposób zapewniamy możliwość wakacyjnego wyjazdu większej liczbie turystów, ale również dzięki temu Klienci lecący z lotniska w Lublinie mogą wypoczywać nie tylko standardowe 7 czy 14 dni, ale również 4 czy 11 dni – mówi Kaan Ergün, przedstawiciel Coral Travel Poland.

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Przebojem są loty do tureckiej Antalyi, dokąd na wakacje można polecieć w tym roku, z kilkoma biurami podróży, aż cztery razy w tygodniu. Z lubelskiego lotniska można również polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym oraz włoskiego Bergamo.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony