Przejdź do treści
Port Lotniczy Lublin (fot. Lublin Airport LUZ)
Źródło artykułu

Lubelskie lotnisko obsłużyło 3-milionowego pasażera

28 czerwca Port Lotniczy Lublin obsłużył trzy milionowego pasażera. Był nim Michał Olech, który przed godz. 10.00 przyleciał z tureckiej Antalyi na pokładzie samolotu linii lotniczej Enter Air.

Na lotnisku przywitał go prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk, który wręczył specjalnie przygotowaną na tę okazję nagrodę-niespodziankę. Był to certyfikat, lotniskowe gadżety oraz voucher w kwocie 8 tysięcy złotych. Bon jest do wykorzystania, do końca 2024 roku, w lubelskim oddziale biura turystycznego Coral Travel, organizatora wakacyjnych wylotów z lubelskiego lotniska, którego przedstawiciel uczestniczył w uroczystości i wręczeniu nagród.

Jestem bardzo zaskoczony niespodzianką. Wróciliśmy z żoną z wakacji. Korzystam z lubelskiego lotniska i już wiem, że w przyszłym roku znowu stąd polecimy – powiedział Pan Michał.

3-milionowy pasażer Portu Lotniczego Lublin (fot. Port Lotniczy Lublin)

(fot. Port Lotniczy Lublin)

To wyjątkowy dzień dla naszego lotniska. Chciałbym przede wszystkim podziękować naszym pasażerom za zaufanie, jakim nas obdarzają, korzystając z usług Portu Lotniczego Lublin. Ze swojej strony staramy się, na tym bardzo konkurencyjnym rynku, konsekwentnie budować atrakcyjną siatkę połączeń lotniczych, poszerzając z roku na rok ofertę połączeń wakacyjnych. Oferujemy mieszkańcom regionu kierunki najbardziej oczekiwane, najchętniej wybierane – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W tym roku, do czerwca obsłużono już 131 915 pasażerów, co wskazuje, że ruch w Porcie Lotniczym Lublin wraca do poziomów sprzed pandemii.

To kolejny sezon kiedy współpracujemy z lotniskiem w Lublinie i jest to bardzo dobra współpraca. Obserwujemy też wciąż rosnącą potrzebę wylotów z Lublina. Dlatego jako lider w organizacji wakacji w Turcji zwiększyliśmy ofert z wylotem z Lublina do Turcji. W tym sezonie, lato 2023, latamy 2 razy w tygodniu, w środy i w soboty. W ten sposób zapewniamy możliwość wakacyjnego wyjazdu większej liczbie turystów, ale również dzięki temu Klienci lecący z lotniska w Lublinie mogą wypoczywać nie tylko standardowe 7 czy 14 dni, ale również 4 czy 11 dni – mówi Kaan Ergün, przedstawiciel Coral Travel Poland.

Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Przebojem są loty do tureckiej Antalyi, dokąd na wakacje można polecieć w tym roku, z kilkoma biurami podróży, aż cztery razy w tygodniu. Z lubelskiego lotniska można również polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym oraz włoskiego Bergamo.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony