Przejdź do treści
Śmigłowiec Mi-24 należący do 56 Bazy Wojskowej, polska-zbrojna
Źródło artykułu

Loty metodyczne w 56. Bazie Lotniczej

56. Baza Lotnicza realizowała loty metodyczne na śmigłowcach Mi-2, Mi-24 oraz W-3 PL "Głuszec".

Zgodnie z „Planem zasadniczych przedsięwzięć 56. BLot. na I kwartał 2022 roku w dniu 11.01.2021 r. Baza realizowała loty metodyczne na śmigłowcach Mi-24, Mi-2 oraz W-3 PL „Głuszec”. Tematem szkolenia były loty na desantowanie wojsk i techniki bojowej.

Głównym celem szkoleniowym lotów metodycznych było ujednolicenie sposobu wykonania i doskonalenie metodyki nauczania oraz ocena wykonania lotu na desantowanie wojsk i techniki bojowej. Celami pośrednimi było sprawdzenie praktycznych umiejętności szkolącego personelu latającego, służb ruchu lotniczego i służb zabezpieczenia lotów oraz doskonalenie współpracy i współdziałania w załodze.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony