Przejdź do treści
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost - samolot PLL LOT (fot. PPL)
Źródło artykułu

Lotnisko Zielona Góra-Babimost: Sierpień z największą liczbą odprawionych pasażerów w tym roku

Lubuski port lotniczy osiągnął najlepszy wynik w sierpniu bieżącego roku odprawiając ponad 8 tys. pasażerów. Zauważalny jest również wzrost z analogicznymi okresami, w tym przedpandemicznym. 

W sierpniu z Lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 8.057 pasażerów. Jest to najlepszy miesiąc pod względem odprawionej liczby pasażerów od początku roku. Sezon wypoczynkowy niewątpliwie sprzyja podróżom, a lipiec i sierpień przyciągnęły blisko 15 tysięcy osób, które skorzystały z usług lotniska.

Zainteresowanie oraz zapotrzebowanie na loty jest coraz większe. Lubuski port lotniczy od początku roku obsłużył ponad 37 tys. osób, co oznacza znaczne przekroczenie przedpandemicznych poziomów. Lotnisko Zielona Góra-Babimost w analogicznym okresie 2019 roku odprawiło 20.082 osób.

Wraz ze zbliżającym się końcem sezonu letniego, powoli kształtuje się już siatka na sezon zima 2023/24. Wejdzie ona w życie wraz ze zmianą czasu na zimowy pod koniec października. Więcej informacji na ten temat zostanie przekazanych w odrębnym komunikacie.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony