Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Modlin podsumowało ruch pasażerski w listopadzie

Listopad 2022 roku z kolejnym wzrostem przewozów pasażerskich. Z usług lotniska Warszawa-Modlin skorzystało 207 270 pasażerów i obsłużono na nim 1 614 operacji lotniczych.

W porównaniu z listopadem 2021 roku oznacza to 101,3% liczby pasażerów i 95,6% liczby operacji.

W ciągu jedenastu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2 906 138 pasażerów i 21 037 operacji startów i lądowań, co stanowi odpowiednio 227,1% wolumenu pasażerów i 164,1% operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych jedenastu miesięcy roku 2021. W porównaniu z listopadem 2019 obsłużono 95,8% pasażerów a w okresie od stycznia do listopada 100,8%. Tym samym pod względem odbudowy ruchu pasażerskiego po okresie pandemii koronawirusa Lotnisko Warszawa/Modlin umocniło się w czołówce portów lotniczych w Polsce.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności, Mediolan, Dublin, Rzym i Wiedeń.

Na początku listopada, kierując się dbałością o komfort wszystkich pasażerów korzystających z lotniska, Lotnisko Warszawa/Modlin uruchomiło program Hidden Disabilities Sunflower. Ten pochodzący z Wielkiej Brytanii program ma na celu szerzenie świadomości społeczeństwa o niepełnosprawnościach ukrytych, a w szczególności uwrażliwienie osób pracujących w szeroko rozumianym sektorze usług na utrudnienia podróży doświadczane przez osoby z niepełnosprawnościami niewidocznymi, jak cukrzyca, demencja, autyzm czy wady słuchu. Zieleń i słoneczniki w dyskretny sposób informują wszystkich przebywających na terenie lotniska, że osoba, która posiada gadżet z widocznym logiem może potrzebować wsparcia oraz indywidualnego podejścia w czasie swojej podróży.

"Jestem przekonany, że udział naszego lotniska w tym programie zostanie doceniony przez osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami, ich towarzyszy w podróży czy opiekunów. Zresztą już spotykamy się z bardzo pozytywnymi opiniami o naszym uczestnictwie w Sunflower, czyli o czynnym wsparciu idei kryjącej się za słonecznikami na zielonym tle. To pożyteczny, przyjazny ludziom program, zatem naturalnie z wielką chęcią bierzemy w nim udział" – mówi Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Lotniska Warszawa/Modlin.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony