Przejdź do treści
Lotnisko Chopina i Port Lotniczy Warszawa-Modlin
Źródło artykułu

2 lata więzienia dla autora fałszywych alarmów

Ponad dwa lata więzienia i 24 tys. zł kary dla autora fałszywych alarmów bombowych na Lotnisku Warszawa/Modlin oraz na Lotnisku Chopina.

Wczoraj (czwartek), w Nowym Dworze Mazowieckim, zakończyła się sprawa Emila Ś., który w kwietniu br. trzykrotnie dzwonił na dwa warszawskie lotniska z fałszywą informacją o bombie, co w konsekwencji wywołało alarmy i ewakuację całego terminala. Po podsumowaniu strat związanych z zakłóceniem pracy lotniska, władze portu zgłosiły sprawę nowodworskiej prokuraturze i wnioskowały o ukaranie sprawcy. W efekcie zakończonego wczoraj procesu, Sąd w Nowym Dworze skazał go na dwa lata i cztery miesiące więzienia, oraz nakazał zapłatę po 12 tys. złotych na rzecz obu portów.

Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze, dlatego każdą przesłankę o zagrożeniu, traktujemy z największą powagą – mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa lotniska. – Zawsze w takich sytuacjach będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów tego typu fałszywych informacji, które wywołują alarm i w konsekwencji paraliżują funkcjonowanie całego portu lotniczego. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić takie „żarty” w przyszłości – dodaje.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony