Lotnisko w Suwałkach. Wojewoda wydał decyzję

Projekt lotniska w Suwałkach

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę i rozbudowę lotniska w Suwałkach. Powstanie na nim pas startowy długości 1320 m, na którym będą mogły lądować samoloty do 50 pasażerów.

- Powoli możecie nastawiać nawigację w swoich awionetkach na Suwałki - zwrócił się do uczestników Forum Biznesowego Pogranicza Bohdan Paszkowski. Mówił to jesienią 2016 roku, kiedy w imieniu Skarbu Państwa przekazywał miastu 37 hektarów terenu potrzebnego do rozbudowy. Przedsiębiorcy, właściciele samolotów rzeczywiście powoli mogą nastawiać nawigację, bo zamiast jesienią 2017, jak planowano, lotnisko powstanie zapewne w 2019 roku.

Najpierw wniosek o pozwolenie na budowę złożyło Miasto Suwałki, ale okazało się, że musi to uczynić zarządca, czyli Aeroklub Polski. Potem postępowanie zostało zawieszone, ponieważ trzeba było sądownie poszukiwać spadkobierców właścieli terenów przyległych. Czasu wymagały też rozmowy z mieszkańcami ulicy Piekarskiego, przekonywanie ich, że nowe lotnisko nie będzie bardziej uciążliwe od tego, które działa dzisiaj, że przecież nie będą odbywały się na nim loty rejsowe. Wojewoda wznowił postępowanie i nareszcie wydał decyzję.

Czytaj całość artykułu na stronie www.suwalki24.pl

Źródło: suwalki24.pl
comments powered by Disqus