Przejdź do treści
Port Lotniczy Katowice - widok z góry na płytę lotniska i samoloty w nocy (fot. Piotr Adamczyk)
Źródło artykułu

Lotnisko w Pyrzowicach w latach 90. i dziś

Dziś lotnisko w Pyrzowicach to miejsce godne naszej części Europy, nowoczesne terminale, duży pas startowy, ogromna płyta parkingowa, nowoczesny terminal i hangary cargo. Tymczasem nieco ponad 20 lat temu stał tu jedynie niewielki budynek zwany terminalem pasażerskim, pas startowy był krótszy, a cała infrastruktura, z które dziś korzystają pasażerowie po prostu jeszcze nie istniała. Nie wierzycie? Zapraszamy na wycieczkę w czasie…

Dziś nowoczesny port lotniczy, ale w latach 90. dopiero raczkował...

Katowicki Port Lotniczy im. Wojciecha Korfantego – to dziś nowoczesne lotnisko, z którego chętnie mieszkańcy województwa śląskiego latają czarterami na wakacje, lub korzystają z całej sporej siatki połączeń regularnych. Do dyspozycji pasażerów są nowoczesne terminale, parkingi, jest nowy większy pas startowy, nowa większa płyta parkingowa, nowe hangary techniczne, terminal cargo, nowoczesna wieża kontroli lotów.
Tylko tym roku szacuje się że z lotniska skorzysta około 4,5 mln pasażerów. A plany rozwojowe tego miejsca sięgają już przyszłości, w której będzie stąd latało około 10 mln pasażerów.

Czytaj całość artykułu na stronie www.dziennikzachodni.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony