Przejdź do treści
Lotnisko Rzeszów – zaplecze walczącej Ukrainy (fot. Jakub Gołębiowski)
Źródło artykułu

Lotnisko Rzeszów – zaplecze walczącej Ukrainy

Lotnisko w Rzeszowie ma za sobą już kilkudziesięcioletnią historię. Niedawno, w związku z wojną na Ukrainie otworzył się jej zupełnie nowy rozdział – port stał się kluczowym węzłem do którego dostarczane są uzbrojenie i pomoc humanitarna z całego świata.

Od lat Lotnisko Jasionka pod Rzeszowem było przygotowywane i wyposażane. Dopracowało się odpowiedniej długości i szerokości drogi startowej i solidnego zaplecza. Dzisiaj to miejsce usytuowane w bezpiecznej odległości, gdzie lądować mogą samoloty specjalnego przeznaczenia, czyli zarówno z żołnierzami i środkami wyposażenia wojskowego, jak i z pomocą humanitarną.

Po brutalnej napaści Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. lotnisko w Rzeszowie stało się hubem, węzłem, do którego trafia pomoc wojskowa i humanitarna z całego świata.

Zapraszamy na opowieść Jakuba Gołębiowskiego – dla którego lotnictwo, szczególnie to z minionych lat jest pasją – o lotnisku, które jeszcze przed lutym 2022 roku pewnie byśmy nawet nie przypuszczali, że odegra tak istotną rolę.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony