Przejdź do treści
Lotnisko Chopina - terminal wewnątrz (fot. D.Kłosiński)
Źródło artykułu

Lotnisko Chopina nawiązało współpracę z firmą Falck Medycyna

Lotnisko Chopina w Warszawie nawiązało współpracę z firmą Falck Medycyna, wiodącym podmiotem na rynku usług transportu medycznego. W ramach umowy partner wydzierżawił stołecznemu portowi karetkę, która stanowić będzie dodatkowe wsparcie dla Zespołu Lotniskowej Służby Medycznej.

Do tej pory Zespół Ratownictwa Medycznego Lotniska Chopina korzystał z dwóch karetek o zabudowie kontenerowej. Oba pojazdy zostały dostosowane do pracy na terenie portu lotniczego – m.in. w zakresie wyposażenia i oznakowania.  

„Współpraca z firmą Falck Medycyna umożliwia nam testowanie w warunkach operacyjnych nowego rodzaju nadwozia. Flotę dwóch ambulansów kontenerowych uzupełniła karetka o zwartej zabudowie. Po koniecznych modyfikacjach pojazd wszedł do tak zwanego podziału bojowego i może być wykorzystywany podczas akcji ratunkowych.” – mówi Anna Dermont, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju, rzecznik prasowy. „Cieszymy się z tej współpracy. Dzięki pozyskaniu nowego pojazdu, zwiększamy możliwości operacyjne lotniskowych załóg medycznych, a tym samym jeszcze bardziej poprawiamy bezpieczeństwo naszych pasażerów. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza teraz, gdy ruch pasażerski na Lotnisku Chopina systematycznie rośnie.”

„Falck Medycyna oferuje usługi na najwyższym poziomie wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Posiadamy dużą flotę nowoczesnych ambulansów i jesteśmy w stanie wesprzeć Zespół Ratownictwa Medycznego Lotniska Chopina. Wierzę, że współpraca naszych firm pomoże jeszcze lepiej zabezpieczyć medycznie pasażerów portu.” – mówi Milena Witczak, Dyrektor Operacyjny Falck Medycyna.

Falck Medycyna na Lotnisku Chopina (fot. J. Bałaban)

Falck Medycyna na Lotnisku Chopina (fot. J. Bałaban)

Współpraca nawiązana została na okres 6 miesięcy. Lotnisko Chopina przewiduje, że po tym okresie może ona zostać przedłużona lub nawet rozszerzona o dodatkowe usługi.

Stołeczny port posiada własny Zespół Medyczny, który tworzą dyżurujący w sposób ciągły lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. W terminalu portu znajdują się dwa ambulatoria, dostosowane do specyfiki działania na międzynarodowym lotnisku. W terminalu znajduje się również 38 urządzeń AED – automatycznych defibrylatorów.

Tylko w ubiegłym roku Zespół Lotniskowego Ratownictwa Medycznego interweniował blisko 4500 razy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony