Przejdź do treści
Lotnisko 23 - wspólne ćwiczenia służb (fot. Aeroklub Śląski, Facebook)
Źródło artykułu

"Lotnisko 23" – wspólne ćwiczenia służb

19 października 2023 r. około godziny 10:30 katowicki dyżurny odebrał telefon informujący, że na płycie lotniska doszło do zderzenia dwóch samolotów.

Tak rozpoczęły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Lotnisko 23", które miały na celu doskonalenie umiejętności i współdziałania służb w chwili wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Na lotnisku Katowice-Muchowiec doszło do zderzenia dwóch samolotów na pasie startowym. Podczas lądowania samolot stracił siłę nośną i uderzył w drugi, który oczekiwał na start. Na pokładzie obu samolotów znajdowali się piloci. W wyniku uderzenia nie doszło do pożaru. Osoby znajdujące się w samolotach zostały ciężko ranne. Taki scenariusz obowiązywał podczas ćwiczeń dowódczo – sztabowych „Lotnisko 23”, które miały na celu doskonalenie umiejętności i współdziałania służb w chwili wystąpienia sytuacji kryzysowej.

W trakcie ćwiczeń sprawdzane były procedury, aby w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, współpraca pomiędzy służbami przebiegała bez jakichkolwiek zakłóceń.

W ćwiczeniach udział wzięli m. in.: policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego  w Katowicach oraz przedstawiciele Lotnika Muchowiec.

Lotnisko 23 - wspólne ćwiczenia służb (fot. Aeroklub Śląski, Facebook)2
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony