Lotnicze połączenie Warszawa-Zakopane?

Wirtualna Polska

Zakopane chce szybkiej modernizacji lotniska w Nowym Targu. Stolica Tatr z niepokojem obserwuje sukces Słowaków, którzy kilka miesięcy temu uruchomili połączenie lotnicze Warszawa - Poprad.

Jak się okazuje, samoloty wylatujące ze stolicy Polski prawie za każdym razem zabierają na Słowację komplet pasażerów.

Górale martwią się, że w ten sposób ich południowi sąsiedzi zabierają im turystów. Podobnie sądzą władze Zakopanego, które chcą, aby jak najszybciej istniejące w Nowym Targu lotnisko sportowe rozbudować tak, aby mogły tam lądować średniej wielkości samoloty pasażerskie.

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher podkreśla że dla regionu to jedyna szansa na skuteczną walkę ze słowacką konkurencją. Podkreśla, że pas startowy nowotarskiego lotniska jest już modernizowany i już niedługo turyści lecący z Warszawy będą mogli lądować po polskiej stronie Tatr.

Słowacy od roku walczą o to, aby polscy narciarze wrócili do ich tatrzańskich kurortów. Problemy zaczęły się wraz z wprowadzeniem na Słowacji wspólnej waluty europejskiej. Wtedy dla przeciętnego polskiego turysty ceny stały się zbyt wysokie.

Teraz Słowacy usiłują promocjami skusić do powrotu pożądanych klientów.

Całość artykułu na stronie wp.pl

Źródło: wp.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

Wybory bardzo blisko burmistrzowie szaleją,
widzą swoje koryto nic więcej....
Turyści nie przyjadą do śmierdzącego Zakopanego i Nowego Targu chyba po astmę.
Tego Panowie nie widzą ..? dziwne może sami śmierdzą.?

Z całym szacunkiem dla Zakopanego i Nowego Targu... Nie umywają się. Przez Poprad przechodzi Tatrzańska Magistrala Kolejowa, a przepiękna i nowa autostrada prowadzi prosto pod Chopok, do basenów termalnych i mnóstwa innych atrakcji turystycznych. Ceny już €pejskie, ale i jakość zupełnie inna.

Pan Majcher jako rasowy polityk opowiada bajki i chce aby była to prawda ... Poprad ma pas 2600x45 m oraz ILS a w N.Tarku co jest ?? budują pas ??? terminal ??? ta modernizacja polega wyłącznie na kłótnich tubylców i rojeniach polityków.Chyba , że pan polityk chce to ATR-42/72 lub B737 na trawniku w EPNT lądować będzie bo pan polityk tak chce. Po co ten "kit" w artykule na WP.pl Pewnie idą wybory i PRL-u było ,że jak dla Kozery to bez kozery ... na trawie też wyląduje B-747... ...

Budzimy się a tu ręka w nocniku :)
Może tu akurat się uda. Czego wszystkim życzę.