Przejdź do treści
EC135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na polu zimą przejmie poszkodowanego (fot. Ratownik15, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe)
Źródło artykułu

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało pierwszy tydzień ferii

Trzeci tydzień stycznia był pełen wyzwań dla załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykonywały one loty do groźnych wypadków drogowych (w tym do mężczyzny przejechanego przez ciągnik w Bieszczadach). Niesiono też pomoc poszkodowanym na stokach narciarskich, osobom wychłodzonym oraz w hipotermii, potrąconej rowerzystce w Łowiczu, a także rolnikowi zaatakowanemu przez byka.

W ubiegłym tygodniu 21 śmigłowców LPR wykonały 132 loty do wypadków, zachorowań oraz transportów międzyszpitalnych, z czego najwięcej należało w minionym tygodniu do załogi "Ratownika6" z Krakowa – 17 lotów. Drugi wynik pod względem ilości udzielonych pomocy należał do załogi "Ratownika4" z Katowic, która wykonała 12 lotów. Trzeci wynik pod względem liczby udzielonych pomocy uzyskała załoga "Ratownika23" z Opola – wykonała ona 9 lotów.

Do zadań jak zawsze włączane są załogi Bombardier Learjet 75, które w drugiej połowie grudnia 2021 r. dołączyły do floty LPR. W ubiegłym tygodniu załogi tych samolotów wykonały pięć wylotów (transport międzyszpitalny). Załogi Samolotowego Zespołu Transportowego pozostają w całodobowej gotowości.

W sumie, w minionym tygodniu, wszystkie statki powietrzne LPR wykonały 137 loty. Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych. W porównaniu z poprzedzającym tygodniem liczba interwencji zwiększyła się o 29.

Jest szansa dołączyć do załogi samolotu Learjet 75 w Samolotowym Zespole Transportowym LPR. Piloci mogą składać dokumenty do 4 lutego br. Więcej TUTAJ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony