Przejdź do treści
Źródło artykułu

LOT z zakazem lotów do Chin w listopadzie po przekroczeniu limitu zakażonych osób

Polski przewoźnik narodowy został objęty przez władze Chin zakazem lotów do Państwa Środka, który wejdzie w życie 2 listopada oraz będzie obowiązywał cztery tygodnie. Powodem jest przekroczenie limitu przewożonych pasażerów, którzy po przylocie wykazali pozytywne wyniki badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Feralnym lotem do Chin, na pokładzie którego znajdowało się 10 osób, w przypadku których, jak informuje strona chińska, badania wykazały wynik pozytywny na obecność przeciwciał koronawirusa wywołującego zapalenia płuc COVID-19, które po raz pierwszy zostało odnotowane w chińskim mieście Wuhan, było połączenie LO 93 do Tiencin z 15 października.

Według oficjalnych informacji, LOT przywiózł pięciu zakażonych obywateli Chin (z Budapesztu i Pragi, a także trzech obywateli Chin podróżujących z Ukrainy), czterech obywateli Ukrainy (w tym dwie osoby z Charkowa i jedną z Odessy) oraz jedną obywatelkę Mołdawii. Zakażeni pasażerowie byli w wieku od 27 do 59 lat, w grupie nosicieli koronawirusa nie było Polaków.

Pierwsze sygnały o możliwych problemach, pojawiły się tuż po przylocie do Tiencin. W rejs powrotny do Warszawy, samolot udał się z samą załogą bez pasażerów, co wskazywałoby na to, że zarażonych było albo wielu pasażerów na pokładzie, albo ktoś z członków załogi.

W kolejnych dniach w chińskich mediach pojawiały się informacje o tym, że na pokładzie rejsu z Polski przyleciało pięciu pasażerów zakażonych koronawirusem, w tym trzech asymptomatycznych.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony