Przejdź do treści

Lot z Wilna do Londynu zakończył lądowaniem w poznańskiej izbie wytrzeźwień

Pierwszy dzień 2023 roku zakończył się dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy interwencją na pokładzie samolotu lecącego z Wilna do Londynu. Samolot musiał lądować w Poznaniu przez pijanego pasażera.

W niedzielę 1 stycznia około godz. 23, funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy otrzymali informację, iż na pokładzie samolotu, który miał bezpośrednio lecieć z Wilna do Wielkiej Brytanii, znajduje się bardzo uciążliwy pasażer, wobec którego potrzebna jest natychmiastowa interwencja. Kapitan samolotu zadecydował, że międzylądowanie nastąpi na poznańskim lotnisku.

Po wylądowaniu samolotu, na jego pokład weszli funkcjonariusze Zespołu Kontroli Specjalistycznych i wyprowadzili z niego niezdyscyplinowanego 50-letniego obywatela Litwy. Kapitan przekazał funkcjonariuszom, że pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę, stosował przemoc słowną i fizyczną wobec innych pasażerów, spożywał własny alkohol i zachowywał się w sposób niewłaściwy w stosunku do stewardes.

Z uwagi na to, iż od mężczyzny czuć było alkohol, wezwano patrol policji. Po przebadaniu okazało się, że 50-latek ma w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Litwin przewieziony został na izbę wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzić będą z nim dalsze czynności z uwagi na popełnione wykroczenie.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony