"Lot w przyszłość" – wesprzyj budowę symulatora samolotu Cessna 172

Kokpit symulatora samolotu Cessna 172 (fot. zrzutka.pl)

Kamil Nowakowski buduje symulator samolotu Cessna 172. Urządzenie będzie oparte na symulatorze X-plane 11 oraz oprogramowaniu Air Manager dzięki czemu będzie możliwe wyświetlanie wszystkich parametrów na odrębnym ekranie. Ekran przykrywa panel maskujący z zamontowanymi ramkami instrumentów oraz enkoderami umożliwiającymi zmianę ich parametrów.

Kamil Nowakowski pracuje w branży estradowej, a sezon letni to dla niego okres "żniw". Niestety na razie wszystko wskazuje na to, że nie w tym roku. Nie chcąc użalać się nad aktualnym stanem, postanowił wykorzystać wolny czas na inny projekt - inwestycję. Oprócz światła i dźwięku jego pasją jest lotnictwo. A "Lot w przyszłość" to wizja zagospodarowania kilku miesięcy przymusowego urlopu.

Projekt Flight Sim Tour 2020 Kamila składa się z dwóch etapów. Pierwszy to budowa symulatora, w którym zostanie wiernie odwzorowany kokpit popularnego samolotu Cessna 172. Koszt mocnego komputera i komercyjnego oprogramowania to ponad 10 tys. zł. Ceny elementów kokpitu nie mają praktycznie górnej granicy. Wiele części projektowanych i budowanych będzie przez Kamila od podstaw, dzięki czemu zaoszczędzi na pewnych elementach.

Jednak konstruktor symulatora prosi fanów lotnictwa o wsparcie tego projektu. W ramach wdzięczności, Kamil chce zorganizować trasę po 10 miastach Polski tak, aby chociaż część z Was miała okazję przetestować skończone urządzenie. Ta trasa po Polsce to będzie drugi etap projektu.

To również okazja do spotkania z innymi miłośnikami lotnictwa. Wpłacający kwotę 150 zł i więcej ma zagwarantowane 40 min zabawy w symulatorze. Będziemy starać się, aby spotkania organizowane były w lokalnych aeroklubach. Nie wykluczamy obecności innych miłośników wirtualnego lotnictwa wraz ze swoimi maszynami. Fundusze ze zbiórki przeznaczone będą również na pokrycie kosztów paliwa, noclegów ew. wynajem lokali – tłumaczy Kamil Nowakowski.

Jestem majsterkowiczem z pewnym już doświadczeniem. Mam wielki entuzjazm, który pozwala mi wierzyć, że ten projekt i trasa ma szansę powodzenia – dodaje.

Do końca zrzutki pozostało 37 dni. Więcej informacji o tym jak można wesprzeć budowę symulatora na stronie www.zrzutka.pl

Źródło: zrzutka.pl
comments powered by Disqus