Łódzkie lotnisko stawia na rozwój cargo

Terminal nr 3 na lotnisku w Łodzi

W marcu 2017 roku Port Lotniczy Łódź planuje oddanie 450m2 powierzchni magazynowej, która powiększy dotychczasowe zaplecze infrastruktury do przeładunku cargo. Wzrost przewozów cargo za bieżący rok ma sięgnąć około 5-6 proc. więcej w stosunku do roku 2016.

W 2016 roku łódzkie lotnisko obsłużyło 6 567 ton cargo. W porównaniu z wynikiem wszystkich polskich portów lotniczych, który szacowany jest na około 100 tys. ton, to wciąż niewiele. Sytuacja może się jednak diametralnie zmienić na przestrzeni najbliższych lat. Przedstawiciele lotniska rozwój lotniczego cargo w Łodzi stawiają sobie bowiem za cel.

Obecnie łódzkie lotnisko dysponuje powierzchnią około 950 m2 infrastruktury cargo. W planach jest nawiązanie współpracy z firmą kurierską. Rozmowy w tym zakresie prowadzone są z jedną z renomowanych, światowych spółek. Obecnie lotnisko współpracuje też ze wszystkimi przewoźnikami cargo operującymi na rynku polskim z wyłączeniem British Airways. Docelowo port chce rozwijać się właśnie w zakresie obsługi cargo.

Czytaj całość artykułu na www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus