Łódzkie lotnisko bez Michała Marca. Niebawem ogłoszony zostanie konkurs na prezesa

Michał Marzec, prezes Portu Lotniczego Łódź (fot. Paweł Nowak)

Michał Marzec, prezes łódzkiego lotniska, na początku tego tygodnia złożył dymisję. Będzie zarządzał portem tylko do 3 listopada. Jego obowiązki przejmie drugi członek zarządu lotniska Stanisław Łukoś.

Marzec na łódzkim lotnisku pojawił się w październiku ubiegłego roku. Wcześniej obejmował on stanowisko dyrektora PPL oraz Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Oficjalny powód rezygnacji z obecnego stanowiska to powody osobiste. Nieoficjalnie natomiast mówi się o tym, że do decyzji mogło się przyczynić podejście władz miasta do portu i jego planów rozwojowych.

Za kadencji dotychczasowego prezesa Łodzi udało się stanąć na nogi. Zyskała nowego przewoźnika oraz dodatkowe połączenia lotnicze. Wzrosły również statystyki pasażerskie, choć wyniki finansowe wciąż nie prezentują się najlepiej. Tylko w 2014 roku port odnotował stratę na poziomie 36,5 mln zł. W 2013 roku strata ta sięgała 34 mln zł, a w 2012 – 38 mln zł.

Tylko we wrześniu z łódzkiego lotniska skorzystało 33 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 16,4 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Najdynamiczniej rozwijały się połączenia regularne, nieznacznie lepiej wypadły czartery. Od początku roku do końca września z Lublinka skorzystało 226 tys. pasażerów. Do osiągnięcia ubiegłorocznego wyniku pozostało więc niewiele. Do końca roku liczba podróżnych z pewnością będzie wyższa. Średni wzrost od początku roku utrzymuje się obecnie na poziomie 13,2 proc.

Niebawem ma zostać ogłoszony konkurs na nowego prezesa. Przedstawiciele portu chcieliby, żeby był to ktoś ze środowiska lotniczego.


Przeczytaj również:
Port Lotniczy Łódź: Nowy Prezes Zarządu

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus