Przejdź do treści
Port Lotniczy Łódź (fot. Igor Kuciel)
Źródło artykułu

Łódź: straty po pandemii odrobione. 2023 rok prawie dwa razy lepszy od 2022

W 2023 roku lotnisko w Łodzi obsłużyło dokładnie 356 878 pasażerów. To wzrost o 98 proc. w porównaniu z 2022 rokiem i dowód, że lotnisko nie tylko odrobiło straty po pandemii, ale wyraźnie poprawiło statystyki nawet w porównaniu z latami ostatniej dekady.

Port Lotniczy w Łodzi odrodził się po latach pandemii, kiedy podróże były ograniczone, a czasem wręcz niemożliwe. Wtedy wszystkie lotniska notowały niższe statystyki i lata 2020 i 2021 nie można uznać za miarodajne. Ale nawet w porównaniu z 2019 rokiem, czyli ostatnim „normalnym” przed pandemią, liczba pasażerów w Łodzi wzrosła o 48 proc.

83,3 proc. podróżnych, których odprawiło lotnisko, skorzystało z lotów regularnych do Alicante, Brukseli-Charleroi, Dublina, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Mediolanu-Bergamo, a także z kierunków, które zadebiutowały jesienią 2023 roku, czyli Malaga i East Midlands.

16,6 proc. to pasażerowie samolotów czarterowych lecących na zorganizowane wakacje z biurami podróży. W zeszłym roku można było polecieć do Bułgarii, Turcji i na trzy greckie wyspy Kretę, Rodos i Zakintos.

W 2024 roku Port Lotniczy w Łodzi wyznaczył sobie bardzo ambitny cel: zamierza obsłużyć pół miliona pasażerów. Jeśli tak się stanie, będzie to najlepszy wynik w historii lotniska.

Cały artykuł czytaj na stronie rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony