Przejdź do treści
Szybowce na lotnisku (fot. Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe)

Letni obóz szybowcowy LOTEK 2023

Aeroklub Opolski wspólnie z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym oraz Aeroklub Jesenik serdecznie zaprasza wszystkich szybowników na Letni Obóz Treningowo Edukacyjny LOTEK 2023.

Podobnie jak w poprzednich latach LOTEK 2023 przeprowadzony będzie w dwóch turnusach i na dwóch lotniskach! Pierwszy tydzień, w terminie 22.07–29.07.2023 r. na lotnisku Aeroklubu Jesenik w Mikulovicach (LKMI). Drugi tydzień, w terminie 30.07–06.08.2023 r. na lotnisku Aeroklubu Opolskiego (EPOP) w Polskiej Nowej Wsi.

Celem zgrupowania LOTEK 2023 jest trening w lataniu przelotowym, nauka bezpiecznego latania w terenie górzystym, podniesienie kwalifikacji pilotów, integracja środowiska lotniczego oraz uzyskanie warunków do odznak FAI.

Impreza organizowana jest od 2015 roku, a w obecnej międzynarodowej formule realizowana jest od czterech lat. Co roku przyciąga bardziej grono szybowników, a to co wyróżnia ją spośród innych obozów to jej bardzo rodzinny charakter. Z roku na rok przybywa pilotów przyjeżdżających z rodzinami. Integrują się tu dzieci, a żony i partnerki pilotów wymieniają się doświadczeniami i mają okazję przekonać się, że lotnisko to nie takie złe miejsce na pogłębianie rodzinnych więzów.

Zarówno okolice Jesenika jak i Opolszczyzna obfitują w liczne atrakcje, które wspólnie odkrywamy w dniach gdy pogoda nie pozwala na dalekie latanie. Gdy jednak szybownicy lecą w długie trasy, na lotnisku zawsze przygotowane są atrakcje – mówią organizatorzy.

To co cieszy organizatorów, to fakt że na LOTKA powracają wszyscy którzy mieli okazję choć raz się tu pojawić, a każdego roku z radością witają nowe twarze.

Ilość uczestników zgrupowania LOTEK 2023 jest ograniczona do 50 osób. Nie dotyczy członków AOP i KSS. O pierwszeństwie udziału w Obozie decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego. Udział krótkoterminowy (np2-3 dni) w Obozie jest możliwy w dowolnym czasie – wpisowe wynosi 50 % stawki obowiązującej w dniu wpłaty.

Minimalne wymagania dla uczestników zgrupowania LOTEK 2023:
1. ważna licencja pilota szybowcowego, ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie, oraz książka pilota szybowcowego z potwierdzeniem wykonania lotów kontrolnych (KUP),
2. uprawnienie do startów za samolotem lub/i za wyciągarką,
3. uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty,
4. komplet dokumentów szybowca oraz wymagane prawem ubezpieczenia – dla osób z własnym sprzętem.

Właśnie ruszyła rejestracja. Zgłoszenie udziału w Letnim Obozie Treningowo Edukacyjnym LOTEK należy wysłać mailem na adres: kssjezow@gmail.com lub wypełniając zgłoszenie online – LINK.

•  Formularz rejestracyjny

Więcej informacji można znaleźć w Piśmie organizacyjnym, na stronie www.kssjezow.pl oraz na stronie Karkonoskiego Stowarzyszenia Szybowcowego.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony