Przejdź do treści
Aleksander Opoczyński gościem pierwszego webinarium "Kwadrans Lotniczy" (fot. targikielce.pl)
Źródło artykułu

"Kwadrans Lotniczy" – Aleksander Opoczyński gościem pierwszego webinarium

Miłośnicy lotnictwa po raz kolejny będą mieli okazję spotkać się w Kielcach. Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniach 25-26 września 2021 r. odbędą się III Targi Lotnicze AVIATION EXPO.

A tymczasem organizatorzy imprezy zapraszają na Kwadrans Lotniczy – nowy projekt, który realizowany będzie przez Targi Kielce we współpracy z czasopismem Przegląd Lotniczy. Podczas cyklu spotkań poruszone zostaną tematy związane m.in. z nowoczesnymi technologiami, filozofią i techniką latania.

Podczas spotkań poświęconych branży lotniczej, wszyscy zainteresowani będą mogli posłuchać o innowacjach, z myślą o których tworzone jest lotnictwo lekkie. Nie zabraknie również tematów związanych z technikami latania. Prelegenci podczas webinariów na żywo opowiedzą o swojej pasji do latania, ale i o biznesie, który w pełni oparty jest na lotnictwie.

W każdym odcinku pojawią się przedstawiciele lotnictwa lekkiego, producenci i dystrybutorzy. Spotkania poprowadzi Krzysztof Krawcewicz, redaktor naczelny Przeglądu Lotniczego.

Do udziału w pierwszym odcinku zaproszono prezesa zarządu Aeroprakt Polska, Aleksandra Opoczyńskiego. Aeroprakt największy nacisk przy produkcji ultralekkich statków powietrznych kładzie na bezpieczeństwo. Najnowszy model samolotu z rodziny Aeroprakta – A32, przed premierą był projektowany i testowany przez ponad 3 lata. Duża część wysiłków projektowych skupiła się także na aerodynamice oraz komforcie załogi. Potwierdzając dbałość o bezpieczeństwo swojego produktu, samolot został poddany szerokiemu programowi lotów kontrolnych, by sprawdzić teoretyczne założenia.

Webinaria w ramach projektu Kwadrans Lotniczy odbywać będą się co miesiąc. Pierwsze już 20 stycznia 2021 r. o godzinie 12:00 na facebookowym kanale Aviation Expo.


Przeczytaj również:
Poleć biznes klasą podczas AVIATION EXPO 2021

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony