Kurs instruktorski FI(A) i FI(H)

unitedsky

11 marca br. w Ośrodku Unitedsky rusza kolejna edycja kursu teoretycznego na instruktora lotniczego samolotowego FI(A) i śmigłowcowego FI(H). Zajęcia odbywają się będą w 4 przedłużone weekendy w okresie marzec – kwiecień br.

W procesie szkolenia lotniczego kluczową rolę odgrywa instruktor, który swoją wiedzą i doświadczeniem kształtuje umiejętności adepta lotnictwa. Od instruktora zależy zarówno bezpieczeństwo i skuteczność szkolenia jak i przygotowanie do właściwego reagowania w sytuacjach nietypowych i trudnych. Dlatego też, zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe przygotowanie instruktora do pracy z uczniami.

Opracowując założenia kursu na instruktora lotniczego stwierdziliśmy, że przede wszystkim stawiamy na wszechstronne omówienie zasad właściwego nauczania i oceniania uczniów oraz kształtowanie w nich poprawnych nawyków i przyzwyczajeń. W tym celu do współpracy zaprosiliśmy najlepszych instruktorów, których zadaniem będzie wymiana wiedzy i doświadczeń. Stawiając na jakość, przygotowaliśmy dla kursantów zestawy ćwiczeń, które pomogą skutecznie przygotować się do przyszłej pracy instruktora.

Szkolenie teoretyczne będzie obejmowało ok. 118 godzin wykładów z przedmiotów takich jak: techniki stosowanego nauczania, proces szkolenia, ocenianie i egzaminowanie uczniów, zagrożenia w symulowanych niesprawnościach podczas lotu, itp. Zajęcia będą obywać się w małych grupach, aby umożliwić kursantom pełen kontakt z prowadzącym.

Po ukończonym egzaminem wewnętrznym szkoleniu teoretycznym, kursanci będą mogli rozpocząć część praktyczną szkolenia w dowolnie wybranym przez siebie ośrodku.

Jednocześnie przypominamy o wymogach progowych nałożonych przez przepisy JAR-FCL w przypadku uczestnictwa w kursie FI(A) i kursie FI(H).

Dodatkowe informacje dotyczące kursu można uzyskać pod nr tel 501 409 787.
Zapisy rozpoczęte – zarezerwuj miejsce już dziś!

Źródło: unitedsky.eu
comments powered by Disqus