Przejdź do treści
Książka "Samolot Wielozadaniowy PZL-104 Wilga" (fot. Wydawnictwo Stratus)
Źródło artykułu

Książka "Samolot Wielozadaniowy PZL-104 Wilga"

W dniu 19 kwietnia br. na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Samolot Wielozadaniowy PZL-104 Wilga" autorstwa Dariusza Karnasa. Kolejna książka z serii "Samolot po polsku" wydana została nakładem Wydawnictwa Stratus.

Książka ta, to obszerna publikacja przedstawiająca ewolucję słynnego polskiego samolotu o krótkim starcie i lądowaniu (STOL), wykorzystywanego zarówno w lotnictwie cywilnym, jak i wojskowym.

Książka zawiera opisy i dane techniczne wszystkich wersji PZL-104 Wilga. Publikacja jest bogato ilustrowana, zawiera dużą ilość zdjęć, w tym wiele publikowanych po raz pierwszy, co pozwala czytelnikom na dogłębne zrozumienie i prześledzenie historii tego samolotu.

Dodatkowo, książka obejmuje wykaz wszystkich wyprodukowanych samolotów PZL-104 oraz plany wszystkich wersji w skali 1/72, co pozwala miłośnikom lotnictwa na bliższe przyjrzenie się konstrukcji i strukturze samolotu.

W publikacji znajdują się również kolorowe profile, w tym w 4 rzutach, dzięki czemu czytelnicy mogą docenić różnorodność malowań i oznaczeń stosowanych na samolocie PZL-104 Wilga na przestrzeni lat.

Książka została wydana we współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, co podkreśla jej wartość historyczną i znaczenie dla miłośników lotnictwa oraz modelarstwa.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony