Przejdź do treści
Książka "Polskie Konstrukcje Lotnicze. Tom VII. Malowania" (fot. Wydawnictwo Stratus)
Źródło artykułu

Książka "Polskie Konstrukcje Lotnicze. Tom VII. Malowania"

W dniu 12 kwietnia br. na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Polskie Konstrukcje Lotnicze Tom VII Malowania" autorstwa Dariusza Karnasa. Książka, do której ilustracje przygotowali Dariusz Karnas i Andrzej M. Olejniczak, została wydana nakładem Wydawnictwa Stratus.

Książkę "Polskie Konstrukcje Lotnicze Tom VII Malowania" można traktować jako uzupełnienie do 7. tomu serii PKL, która opisuje nasz dorobek w dziedzinie samolotów, śmigłowców i szybowców w latach 1971–2020. Ale jest to także samodzielna publikacja pokazująca, w kolorze, najbardziej znane samoloty konstrukcji polskiej skonstruowane od początku lat 70. do dzisiaj.

Oczywiście jest to subiektywny wybór redakcji, zarówno jeżeli chodzi o wybór statków latających (szczególnie jeżeli chodzi o szybowce) jak i o same malowania. Więcej przykładów malowań poszczególnych samolotów można znaleźć w monografiach wydawanych przez wydawnictwo Stratus.

Większość malowań w tej książce przygotował Dariusz Karnas, w kilku przypadkach wsparty przez Andrzeja M. Olejniczaka. Zdjęcia użyte w tej książce pochodzą od osób i instytucji wymienionych w podpisach.


Przeczytaj również:
Książka "Polskie Konstrukcje Lotnicze. Tom VII"

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony