Przejdź do treści
Źródło artykułu

Książka "Dolnopłatowe samoloty RWD"

Ukazała się książka pt. "Dolnopłatowe samoloty RWD" autorstwa Andrzej Glass, z ilustracjami Dariusza Karnasa, wydana nakładem Wydawnictwa Stratus.

Książka ta, to opracowanie poświęcone historii, konstrukcji i zastosowaniu dolnopłatów z rodziny RWD, zaprojektowanych i zbudowanych przez Doświadczalne Warsztaty Lotnicze w Polsce w latach 30. XX wieku. Książka, napisana przez Andrzeja Glassa, wprowadza czytelnika w świat lotnictwa okresu międzywojennego.

W publikacji zawarto opisy najważniejszych modeli samolotów, takich jak RWD-11, RWD-16 "Osa", RWD-19, RWD-21, a także prototypów i konstrukcji eksperymentalnych. Każdy rozdział oferuje szczegółowe informacje techniczne, rysunki, fotografie oraz sylwetki kolorowe, które przybliżają wygląd i specyfikację maszyn.

Książka jest cennym źródłem wiedzy dla historyków lotnictwa, modelarzy oraz wszystkich pasjonatów lotnictwa, prezentując nie tylko dane techniczne, ale także kontekst historyczny i osiągnięcia związane z poszczególnymi samolotami.

Dodatkowo w książce: statystyki produkcji i rola dolnopłatowców RWD w polskim lotnictwie, 60 fotografii historycznych, 12 barwnych ilustracji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony