Książka "Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze"

Książka "Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze" (fot. egmont.pl)

Dziś do księgarń trafiła książka pt. "Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze" autorstwa Michała Leśniewskiego, wydana nakładem wydawnictwa Egmont.

To kolejna pozycja na rynku wydawniczym skierowana do małych fanów lotnictwa.

Ludzie od zawsze marzyli o tym, żeby wzbić się w powietrze jak ptaki. Większość ziemian tylko gapiła się z tęsknotą w niebo, ale znaleźli się śmiałkowie, marzyciele i wariaci, którzy w spełnienie tych podchmurnych marzeń uwierzyli. Jak ludziom udało się oderwać od ziemi? Jak powstały samoloty? O tym właśnie jest książka „Ale samoloty. Odlotowe historie lotnicze”. 

Album autorstwa Michała Leśniewskiego to lotnicze vademecum gęsto nafaszerowane fascynującą wiedzą o samolotach. Mali fani lotnictwa poznają historię maszyn latających od XV wieku do współczesności:
– pierwsze maszyny (nie)latające,
– najwcześniejsze loty balonami i sterowcami,
– próby podniebnego pokonania Atlantyku,
– polskie samoloty RWD,
– budowę i rodzaje samolotów,
– bohaterskie loty podczas Bitwy o Anglię,
– odrzutowce i samoloty ponaddźwiękowe,
– procedury na lotnisku i współczesne loty pasażerskie.

Wraz z książką „Ale samoloty. Odlotowe historie lotnicze” czytelnik dostaje pokaźną wiedzę z zakresu lotnictwa w wyjątkowej graficznej, o którą zadbał Maciek Blaźniak. Wysoki poziom merytoryczny i artystyczny to cechy wyróżniające wszystkie albumy z serii ART Egmontu. Polecamy do czytania, oglądania i do bujania w obłokach.

Źródło: Wydawnictwo Egmont
comments powered by Disqus