Przejdź do treści
Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa (fot. Wydawnictwo Dwie Siostry)
Źródło artykułu

Książka "Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa" w sklepie dlapilota.pl

Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka pt. "Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa" autorstwa Jacka Ambrożewskiego, wydana nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry.

Takiej historii lotnictwa jeszcze nie było! Wszystko, co lata – od pierwszych balonów i lotni aż po odrzutowce, drony i samolot z napędem słonecznym – w jednym efektownym komiksowym albumie o podboju przestworzy.

Mali pasjonaci lotnictwa spotkają tu całą galerię uczonych, wynalazców i konstruktorów: tych z odległej przeszłości, jak Leonardo da Vinci czy bracia Montgolfier, tych bliższych naszym czasom, jak bracia Wright czy Otto Lilienthal, i tych całkiem współczesnych, którzy wciąż mają nowe, niesamowite pomysły. Przyjrzą się, jak powstawały kolejne błyskotliwe wynalazki i kultowe maszyny i dowiecie się, jakie były przełomowe momenty w rozwoju lotnictwa.

Poznają też odważnych lotników i lotniczki, szalonych powietrznych cyrkowców i pilotów doświadczalnych. Zobaczycie, jak działa silnik odrzutowy, jak pracuje obsługa lotniskowca i jak podróżowało się sterowcem. Obejrzą z bliska kokpit myśliwca i ładownię Jumbo Jeta, przekonają się też, czy można zbudować samolot w… garażu.

Ale to nie wszystko! W przystępnej i zabawnej formie młodzi czytelnicy poznają odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak to się dzieje, że samolot nie spada? Jak działa radar albo spadochron? Czy lepsze są skrzydła czy wirnik? Czy da się latać bez napędu? Ważne pojęcia takie jak przeciążenie czy bariera dźwięku nie będą miały przed wami tajemnic.

Fascynujące dzieje lotnictwa to historia niezliczonych wzlotów i upadków, która dowodzi, że nawet najbardziej szalone marzenie może stać się rzeczywistością. Pora zapiąć pasy, startujemy!

Konsultacja merytoryczna: dr Łukasz Banasiak, Jarosław Kowalski, Krzysztof Krawcewicz, dr Krzysztof Pabis, Maciej Szymański, Adam Zbyryt.


Książka "Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa" dostępna jest w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony