Kraków Airport: Z optymizmem w 2012 rok

Port Lotniczy Kraków

Kraków Airport jest liderem wśród polskich portów regionalnych. W 2011 roku obsłużyliśmy 3 miliony pasażerów po raz drugi w historii lotniska.

W 2011 roku z krakowskiego portu skorzystało 3 014 060 podróżnych, czyli o 5% więcej niż rok wcześniej. 3. milionowa pasażerka została odprawiona 30 grudnia na rejsie Lufthansy do Monachium.

W ubiegłym roku z Kraków Airport można było polecieć do 47 portów w 18 krajach korzystając z oferty połączeń regularnych. W ofercie portu znalazło się również 14 kierunków czarterowych.

Kluczowymi wydarzeniami dla rozwoju krakowskiego portu było uzyskanie decyzji środowiskowej oraz pozwolenia na budowę i rozbudowę terminalu i wewnętrznego układu komunikacyjnego. Dzięki temu w 2012 r. zainaugurowane zostaną prace budowlane przy nowym terminalu, hotelu i stacji kolejowej, a także rozpocznie się remont dróg kołowania. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na rok 2015 r.

Wartość budowy i rozbudowy terminalu oraz przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego to ok. 400 mln zł, z czego 100 mln zł mają stanowić unijne dotacje (z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego).
 

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus