Konkurs Lotów Red Bull powraca

Konkurs Lotów Red Bull (fot. Konstantin Rodikov/Red Bull Content Pool)

Na ten dzień czekali wszyscy nieustraszeni i śmiali fani awiacji oraz dobrej zabawy. Zapisy na Red Bull Konkurs Lotów 2019 ruszają 1 kwietnia.

Red Bull szukamy asów przestworzy! Przyszedł czas, żeby zapisać się na kartach historii lotnictwa. Długo oczekiwany Red Bull Konkurs Lotów powraca. Już po raz szósty konstruktorzy i piloci najprzeróżniejszych obiektów latających, będą mieli okazję zmierzyć się na pomysły, wzbić się w powietrze z 6-metrowej rampy i walczyć o względy jury oraz publiczności.

Zawody odbędą się 4 sierpnia 2019 r. w Gdyni. Zgłoszenia startują 1 kwietnia.

Red Bull Konkurs Lotów (Red Bull Flugtag) – to zawody dla uzdolnionych konstruktorów i śmiałych pilotów. Ekipy projektują, budują i szybują w siną dal własnoręcznie wykonanymi maszynami latającymi… lub, do czego dochodzi znacznie częściej, zaliczają spektakularne lądowania na wodzie. Zespoły oceniane są za: długość lotu, kreatywność konstrukcji oraz wrażenie artystyczne. To zainspirowało uczestników poprzednich edycji do zbudowania latających naleśników, domów, a nawet szybującego Snoopiego! Od pierwszych zawodów Red Bull Flugtag, w Wiedniu w 1992 roku, na całym świecie odbyło się już ponad 100 edycji Konkursu, a każda z nich przyciąga ok. 300 tysięcy widzów.


Flinstonowie i Pterodaktyl (fot. Tomek Gola/Red Bull Content Pool)

W Polsce poprzednia edycja odbyła się 16 sierpnia 2015 roku. W tamtym niezwykłym pojedynku lotników, który zawsze kończył się wodowaniem, najdalej poszybowała machina ekipy „Flinstonowie i Pterodaktyl z Gdyni”. Inżynierowie z epoki kamienia łupanego zaliczyli imponujący lot na odległość 10,8 metra. Drugie miejsce zajęli „Fly&Roll”, a trzecie przypadło „Wściekłemu Wiewiórowi”. Przyznano też nagrodę publiczności, którą zdobył zespół „Kuloodporni”. Relację z poprzedniej edycji konkursu można przeczytać TUTAJ.

Jeśli marzysz o lataniu, masz milion pomysłów, jak powinna wyglądać latająca machina domowej roboty, która mogłaby podbić serca publiczności i jury, 1 kwietnia wejdź na stronę Red Bull Konkurs Lotów i zgłoś swój team. Spełnij marzenia o lataniu!

"Drużyny mogą być maksymalnie 4-osobowe. W każdej musi znaleźć się pilot i członkowie załogi. Zespoły mogą się zgłaszać do 14 maja. Czas na przelanie pomysłów na papier i nadesłanie projektów wyjątkowych, latających machin, napędzanych wyobraźnią, marzeniami i siłą mięśni, które mają realne szanse na oderwanie się od ziemi, kończy się 28 maja" – informuje Red Bull.

Cały artukuł czytaj na stronie www.redbull.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus