Konferencja Airports 2010 - 5-7 października 2010

Airports 2010

Konferencja Airports 2010 będzie poświęcona problemom rozwoju lotnisk i linii lotniczych Europy Centralnej oraz Wschodniej po kryzysie. Przewoźnicy lotniczy ze wspomnianego regionu z jednej strony muszą zmagać się z silniejszymi liniami mającymi siedzibę w zachodniej części kontynentu, a także z szybkim rozwojem tanich linii.

Główne lotniska we wschodniej i centralnej Europie tracą swoje pozycje, głównie ze względu na niemieckie huby.

Z drugiej strony tworzone są lotniska z „nowym spojrzeniem” – Ryga (RIX) może być najlepszym przykładem.

EURO 2012, które odbędzie się w Polsce i na Ukrainie stanowi ogromną szansę rozwoju infrastruktury portów lotniczych obu państw, ażeby były przygotowane na wzrost ruchu.

Rynek obsługi naziemnej w Europie centralnej i wschodniej, w porównaniu z innymi częściami Unii Europejskiej, zdaje się być niedoinwestowany. Jednakże liberalizacja tego rynku i szansa rozwoju „puka do drzwi” naszych portów lotniczych.

Próbę odpowiedzi na postawione powyżej pytania znajdą Państwo w dniach 5-7 października br. na konferencji Airports 2010.

Konferencja skierowana jest do reprezentantów branży lotniczej z Polski oraz krajów europejskich. Do udziału zachęcamy firmy zarządzające portami lotniczymi, agencje rozwoju regionalnego, instytucje finansowe, firmy budowlane i developerskie, dostawców usług i produktów do portów, administrację centralną i regionalną, ambasady, firmy doradcze, firmy usługowe, prezydentów miast oraz prezesów wiodących przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą, biznes lotniczy, analityków rynku, reprezentantów środowisk naukowych, uniwersytety.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest Patronem Honorowym konferencji Airports 2010. Prezes PAŻP, Pan Krzysztof Banaszek jest także członkiem kapituły wybierającej zwycięzców nagród gali Awionetka 2010, co będzie miało miejsce 6 października, po zakończeniu pierwszego dnia konferencji Airports 2010.

Więcej informacji na stronie www.actiaconferences.com

W dniu 5 października odbędą się warsztaty. Poprowadzą je konsultanci z PricewaterhouseCoopers - Sebastian Gościniarek i Bartosz Baca. Ekspertem współprowadzącym będzie Richard Kaberry z firmy York Aviation, Wielka Brytania.

Więcej informacji o warsztatach (pdf)

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus