Przejdź do treści

Kolejne atrakcje X Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

Trwają przygotowania do dziesiątej edycji Rodzinnego Lotniczego Pikniku, który odbędzie się w dniach 6 – 7 lipca 2024 r. na terenie Lądowiska w Gryźlinach. Organizatorzy prezentują kolejnych uczestników i kolejne atrakcje.

Dzięki decyzji Inspektora Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na jubileuszowym X Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach zobaczymy przelot wojskowych odrzutowców! Niesamowite wrażenia dźwiękowe i wzrokowe zapewni wszystkim głośny przelot formacji M-346 Demo Team z 41 Baza Lotnictwa Szkolnego i 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Na gryźlińskim niebie pokażą się dwa samoloty odrzutowe M-346 Bielik. To włoska konstrukcja, którego prędkość maksymalna to ponad 1000 km/h. Można się zatem spodziewać przelotów ocierających się o prędkość dźwięku! Samoloty M-346 pojawiły się na wyposażeniu Wojska polskiego w 2016 roku zastępując legendarne Iskry. Na co dzień służą do szkolenia przyszłych pilotów samolotów bojowych. Przelot Bielików jest zaplanowany na niedzielę 7 lipca.

Efekty dźwiękowe i wizualne podczas X Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach zapewni fanom lotnictwa również Fundacja Eskadra / Squadron Foundation, która zajmuje się odbudową i przywracaniem do pełnej sprawności samolotów służących w Polskich Siłach zbrojnych po 1945 roku. Obecnie Fundacja eksploatuje dwa samoloty historyczne - jeden typu SB Lim-2 (dwumiejscowy MiG-15 UTI) z 1953 roku i jeden Lim-2 (MiG-15bis) jako jedyny latający na świecie samolot tego typu zbudowany w Polsce (1955rok).

Obydwa samoloty odrzutowe zobaczymy w Gryźlinach, zarówno 6, jak i 7 lipca. Pokazy będą się składać z kilku przelotów w ciasnej formacji, walki powietrznej oraz akrobacji indywidualnej.

SB Lim-2 i Lim-2 (fot. pikniklotniczygryzliny.pl)

6 lipca br. na Lądowisku w Gryźlinach podczas X edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego odbędzie się wyjątkowy pokaz, który to powstanie przez integrację muzyki z nowoczesną technologią wizualną. Niesamowite laserowe show to nic innego jak połączenie grafiki, animacji laserowych oraz muzyki. Firma Nu Media specjalizuje się w tworzeniu pokazów laserowych i pokazów graficznych w plenerach i pomieszczeniach zamkniętych. Niesamowitość naszych pokazów gwarantuje umiejętność łączenia wielu mediów w jeden spójny show.

Po raz kolejny gościem Pikniku będzie Nadleśnictwo Olsztynek wraz ze swoim punktem edukacyjnym „Las w szkatułce”.

„Las w szkatułce” to mobilny punkt edukacyjny Nadleśnictwa Olsztynek. Tematem przewodnim ekspozycji jest „Poznaj las i pracę leśnika”. Wystawa składa się z kilku paneli tematycznych, przedstawiających fazy wzrostu lasu – od nasionka po dojrzały las oraz pracę leśnika, którą wykonuje na co dzień. Ekspozycja ma uniwersalny charakter i jest dostosowana do różnych grup wiekowych odbiorców. „Las w szkatułce” stawia na interaktywność i naukę przez zabawę. Ekspozycja zawiera gry i zabawy dla dzieci, animacje i kiosk multimedialny. Zadaniem „Lasu w Szkatułce” jest pobudzenie do aktywności i samodzielnego odkrywania tajemnic i piękna ekosystemów leśnych oraz pokazanie wkładu pracy i zaangażowania leśników w zwiększanie bioróżnorodności.


Przeczytaj również:
Pierwsze atrakcje Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

FacebookTwitterWykop

Nasze strony