Przejdź do treści
Zawody Flyspot Polish Open (fot. Flyspot)
Źródło artykułu

Katowice: Kolejne zawody Flyspot Polish Open przeszły do historii

136 zawodników z 7 krajów rywalizowało w ósmej edycji zawodów Flyspot Polish Open. Rywalizacja trwała dwa dni.

Flyspot Polish Open to jedyne w Polsce zawody w lataniu w tunelu aerodynamicznym. Indoor skydiving to dość młoda dyscyplina sportowa, bliska głównie spadochroniarzom. Polega na lataniu w specjalnie zbudowanym do tego celu tunelu aerodynamicznym. Dzięki unikatowej technologii urządzenie idealnie imituje warunki, w jakich znajduje się skoczek spadochronowy po wyskoczeniu z samolotu aż do otwarcia spadochronu. W zależności od kategorii zawodnicy latają solo, dwójkami lub czwórkami we wszystkich możliwych pozycjach poziomych i wertykalnych.

W katowickim tunelu przy ul. Chorzowskiej zawody zostały rozegrane już po raz ósmy. 

To była największa dotychczasowa edycja zawodów i najbardziej międzynarodowa. Poza Polakami gościliśmy zawodników z Włoch, Czech, Słowacji, Niemiec, Litwy i Białorusi. Poza Mistrzostwami Polski rozegraliśmy też Mistrzostwa Włoch, bo aż jedna trzecia naszych gości w tym roku to Włosi – mówi Michał Braszczyński, prezes spółki Aerotunel, właściciela marki Flyspot i Deepspot.

Zawody Flyspot Polish Open (fot. Flyspot)2

(fot. Flyspot)

Rywalizacja trwała dwa dni i odbywała się w czterech kategoriach: FS 4-way (podkategorie AAA, AA, A, Rookie), VFS, Dynamic 2-way Open oraz Solo Speed.

W tej ostatniej kategorii nie było niespodzianek, wygrał Andrzej Sołtyk, młody zawodnik z Warszawy, aktualnie mistrz świata w tej konkurencji. We Flyspot coraz większą część klientów stanowią Polacy. 

To nasza duma. W naszych tunelach wyszkolił się na zawodnika światowej klasy właśnie Andrzej, ale też Maja Kuczyńska, sponsorowaną obecnie przez Red Bull – dodaje Michał Braszczyński.

W Polsce są aż trzy tunele aerodynamiczne Flyspot: w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. 

Pełne wyniki ze wszystkich konkurencji dostępne są na stronie www.flyspotpolishopen.com/wyniki/

Fotorelację z zawodów można zobaczyć na stronie www.facebook.com/FlySpotCom/

Zawody Flyspot Polish Open 2022 - uroczyste zakończenie (fot. Aeroklub Warszawski)

(fot. Aeroklub Warszawski)

Zawody Flyspot Polish Open 2022 - uroczyste zakończenie (fot. Aeroklub Warszawski)2

(fot. Aeroklub Warszawski)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony