Przejdź do treści
Źródło artykułu

Już wkrótce zostanie wydany Polska Atlas Lotniczy 2022 - prośba o uwagi i komentarze aktualizacyjne do lotnisk

Drodzy Piloci i Pilotki. Dużymi krokami zbliża się moment publikacji, nowej formuły zbioru informacji o lotniskach i lądowiskach. Atlas będzie zawierał informacje przydatne dla każdego pilota, podczas każdego lotu.

Dane przedstawione w wydawnictwie są spójne z tymi zawartymi na stronie lotniska.dlapilota.pl, która jest społecznie aktualizowanym źródłem informacji o lotniskach i lądowiskach. W związku z powyższym prosimy wszystkich użytkowników w/w serwisu, aby w miarę możliwości podczas przeglądania i korzystania z zawartych tam danych, weryfikowali na podstawie własnej wiedzy ich prawdziwość i stan faktyczny.

Dane o lotniskach i lądowiskach które przez wiele lat aktualizowaliśmy wspólnie z śp. Tadeuszem Czichoniem a aktualnie z Wami wszystkimi, Robertem Lewandowskim (lotnik.org) i Tomaszem Lisowskim (naszetrawniki), stworzyły całkiem aktualny zbiór danych. Wielu z Was, pilotów, właścicieli i zarządzających lotniskami regularnie przesyła nam aktualizacje które natychmiast wprowadzamy do systemu. Jednak mamy świadomość, że niektóre z danych mogły się zmienić, tj. np. numery telefonów, częstotliwości, dane o przeszkodach czy też te odnoszące się do samej infrastruktury - długości i kierunków dróg startowych i innych. Nie wszyscy zarządcy obiektów zaktualizowali do siebie kontakty, przez co trudno o rzetelną źródłową informację.

Naszym zamysłem jest, aby Polska Atlas Lotniczy był cykliczną merytoryczną publikacją posiadającą jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości informacje, dzięki czemu będzie mógł on zapewniać konkretną wiedzę dla wszystkich użytkowników obiektów lotniczych w Polsce i tym samym służyć ogólnej poprawie bezpieczeństwa w sektorze lotnictwa ogólnego. 

I tutaj właśnie prosimy o pomoc pilotów, użytkowników lotnisk i lądowisk, zarządzających tymi obiektami i ich właścicieli, a także każdego kto ma jakikolwiek z nimi związek. Wasz wkład w aktualizację i weryfikację udostępnianych w Polska Atlas Lotniczy danych może być niezastąpiony i bezcenny dla innych. Uwagi i komentarze na temat zmian, prosimy o przesyłanie na adres: lotniska@dlapilota.plKażda zmiana w portalu lotniska.dlapilota.pl będzie miała swój drukowany finał w publikacji Polska Atlas Lotniczy 2022 i jej kolejnych wersjach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony