Przejdź do treści
Wiesław Guzik, Leszek Mańkowski i Paweł Rey na lotnisku po wykonanym skoku (fot. arch. Leszka Mańkowskiego)
Źródło artykułu

Jubileusz 50 lat latania i skakania ze spadochronem trzech Krakusów zwanych "Smokami Wawelskimi"

50 lat temu trzech młodych ludzi: Wiesław Guzik, Leszek Mańkowski i Paweł Rey, na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego wykonało pierwsze skoki ze spadochronem.

Leszek Mańkowski wykonał pierwszy skok w dniu 9 czerwca 1972 r. z samolotu PZL 101 Gawron o znakach SP-CKF. W latach siedemdziesiątych stanowili silny zespół skoczków – juniorów znany pod nazwą "Wawelskich Smoków". 

Wiesław Guzik i Leszek Mańkowski związali się zawodowo i sportowo z lotnictwem na całe pięćdziesiąt lat. Paweł Rey, po przerwie na załatwienie spraw rodzinnych wrócił do skakania osiągając w akrobacji zespołowej duże sukcesy. 

Pan Wiesław, który w spadochroniarstwie osiągnął niemal wszystko lata również szybowcami. Pan Leszek jest uniwersalnym pilotem latającym na wszystkim z wyjątkiem śmigłowców. Co najważniejsze – wszyscy skaczą i... mają zamiar skakać nadal. Łącznie wykonali około 12 tys. skoków. 

Swój jubileusz Panowie chcą uczcić wykonując skok ze starego, poczciwego Gawrona SP-CKF, który po raz pierwszy dodał im skrzydeł. Wszyscy trzej pragną również spędzić ten dzień wśród przyjaciół i ludzi im życzliwych.

Wiesław Guzik, Leszek Mańkowski i Paweł Rey zapraszają w dniu 11 czerwca 2022 r. na lotnisko Aeroklubu Krakowskiego, gdzie będą świętować przy grillu, fajnym jadle i napitkach serwowanych pod dobrą muzykę. Towarzyszyć im będą balony i pokazy modelarskie. Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego.

Przybywajcie! Serdecznie Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.aeroklubkrakowski.pl oraz na stronie wydarzenia.

Wiesław Guzik, Leszek Mańkowski i Paweł Rey 50 lat temu (fot. arch. Leszka Mańkowskiego)

Wiesław Guzik, Leszek Mańkowski i Paweł Rey 50 lat temu (fot. arch. Leszka Mańkowskiego)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony