Jest projekt modernizacji lotniska w Płocku

Wizualizacja lotniska w Płocku po modernizacji (fot. warszawa.tvp.pl)

W dniu 08.08.2020r. w płockim Aeroklubie odbyło się spotkanie inwestorów, władz miasta Płocka, władz Aeroklubu Polskiego, zarządu i komisji rewizyjnej Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej oraz Płockich dziennikarzy. Spotkanie związane było z omówieniem przyszłości lotniska na Kostrogaju. Jak może wyglądać Płockie lotnisko za rok, zaprezentowano na specjalnie przygotowanej wystawie.

Ponad kilometrowy pas betonowy wraz zapleczem, które pozwoli na uruchomienie powietrznych taksówek oraz połączeń biznesowych, turystycznych i ratowniczych – zakładają plany projektowe dla lotniska przy ulicy Bielskiej w Płocku. Prace mają ruszyć już w przyszłym roku.

Lotnisko przy Bielskiej ma być gotowe przede wszystkim na obsługę ruchu turystycznego, biznesowego i sportowego. – Modernizacja pozwoli operować z tego miejsca przez cały rok, również po zachodzie słońca, w sposób bezpieczny. Jednocześnie zachęci to, poprzez rozbudowę infrastruktury, do odwiedzania regionu – powiedział Piotr Michałek, dyrektor Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku.


Spotkanie inwestorów, władz miasta Płocka, władz Aeroklubu Polskiego, zarządu i komisji rewizyjnej Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej oraz Płockich dziennikarzy w płockim Aeroklubie (fot. Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej/FB)

Plany urzędu miasta i Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej zakładają, że przy Bielskiej powstanie ponad kilometrowy pas betonowy, nowe zaplecze dla obsługi małych samolotów oraz infrastruktura, która pozwoli na starty i lądowania w każdych warunkach. – Po pierwsze to jest rozwój biznesu, który jest bezsporny. Po drugie, to rozwój obszaru, na którym lotnisko działa – w tym przypadku mamy Płock i tą społeczność. Trzecia sprawa, która jest często pomijana, to jest rozwijanie pasji latania – wyliczał członek zarządu Aeroklubu Polskiego Wiktor Wyszywacz.

Cały artykuł czytaj na stronie www.warszawa.tvp.pl

Źródło: warszawa.tvp.pl
comments powered by Disqus