Przejdź do treści
Widok z szybowca podczas lotu w okolicach Międzybrodzia Żywieckiego (fot. poland22.sgp.aero)
Źródło artykułu

Jeden z etapów FAI Sailplane Grand Prix już za kilka dni rozpocznie się na Żarze

W sobotę zakończy się w Szwecji pierwszy etap 11 serii FAI Sailplane Grand Prix. A już od niedzieli (15 maja) piloci szybowcowi rozpoczną rywalizację podczas drugiego etapu FAI Sailplane Grand Prix na Żarze.

Do udziału w polskim etapie zgłosiło się jak dotąd 12 pilotów, z których aż sześciu będzie reprezentowało Polskę: Bogdan Dorożko, Marek Biały, Wojciech Kos, Stanisław Biela, Zdzisław Bednarczuk, Marek Sawczuk, Łukasz Grabowski.

Odkąd ostatnia impreza FAI SGP w Żarze w Polsce odbyła się w 2015 roku, minęło zbyt wiele czasu, odkąd mieliśmy okazję oglądać wyścigi w pięknym górskim regionie wokół Żaru. Teraz pilocie szybowcowi będą mogli przez tydzień właśnie tutaj rywalizować. Ten etap wyścigu zakończy się 21 maja.

Relacje z wyścigów będzie można oglądać TUTAJ.

Wyniki rywalizacji polskiego etapu 11 serii FAI Sailplane Grand Prix będzie można zobaczyć TUTAJ.

Dla 11 serii wybrano pięć nowych lokalizacji dla wydarzeń krajowych. W sumie w tym roku odbędzie się siedem etapów konkursu: Szwecja, Polska, Litwa, Włochy, Bośnia i Hercegowina, Niemcy, Francja. Seria obejmuje trzy wydarzenia na półkuli południowej, które odbędą się w styczniu i lutym 2023 r. (Australia, Chile, Republika Południowej Afryki). Finał zaplanowano na 26 sierpnia – 2 września 2023 roku.

FAI Sailplane Grand Prix - Żar 2022
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony