Przejdź do treści
Jan Jawornik, Prezes Aeroklubu Kieleckiego gościem programu Inaczej o Kielcach (fot. Inaczej o Kielcach, Facebook)
Źródło artykułu

Jan Jawornik, Prezes Aeroklubu Kieleckiego gościem programu "Inaczej o Kielcach"

Marcin Batóg prowadzi program program – "Inaczej o Kielcach". W swoim programie rozmawia z kielczanami i osobami związanymi z miastem Kielce, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, którzy osiągnęli sukces zawodowy.

Mnóstwo osób uwielbia podróżować i latać, zachwycać się tym, że potężne maszyny wzbijają się w powietrze i przemierzają w ciągu raptem kilku godzin setki i tysiące kilometrów. Jesteśmy pod wrażeniem akrobacji powietrznych wykonywanych przez wojskowe samoloty odrzutowe. A pierwszy krok do pilotowania takiej maszyny można zrobić w... Kielcach. No, prawie, bo w podkieleckim Masłowie - Gmina Masłów.

By przygotować najnowszy odcinek "Inaczej o Kielcach" Marcin Batóg wybrał się na tamtejsze lotnisko. Porozmawiał tam z Janem Jawornikiem, prezesem Aeroklubu Kieleckiego.

Ta organizacja od lat funkcjonuje na lotnisku, jest jego gospodarzem i nieprzerwanie od blisko 80 lat szkoli kolejnych szybowników, pilotów czy skoczków spadochronowych.

Marcin Batóg rozmawiał z Janem Jawornikiem o tym jak upowszechniać ten sport, jak przekonywać do niego młodych pasjonatów, ale też przedstawił czym zajmuje się Aeroklub Kielecki.

To również osobiście ważny dla mnie odcinek, który dedykuję mojemu zmarłemu dokładnie rok temu dziadkowi, pilotowi, szybownikowi, wieloletniemu szefowi wyszkolenia w Aeroklubie Kieleckim – mówi Marcin Batóg.

Zapraszany do obejrzenia najnowszego odcinka "Inaczej o Kielcach".

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony