Przejdź do treści
Źródło artykułu

Jak zostać stewardesą w Polskich Liniach Lotniczych LOT? Historia Małgorzaty Nowotnik

"Ważne, z kim podróżujesz – od lat" to cykl wywiadów wideo z osobami, które niegdyś pracowały w Polskich Liniach Lotniczych LOT i tworzyły najbardziej rozpoznawalną zagranicą polską markę. Nawiązuje do najnowszej kampanii przewoźnika – "Ważne, z kim podróżujesz".

W rozmowach przed kamerą, byli pracownicy PLL LOT, dzielą  się z widzami nieznanymi dotąd opowieściami z historii Polskich Liniach Lotniczych LOT, które 1 stycznia będą obchodziły 95-lecie istnienia.

Małgorzata Nowotnik, bohaterka kolejnego materiału z cyklu "Ważne, z kim podróżujesz – od lat", która w latach 1971 – 1986 pracowała jako stewardesa w Polskich Liniach Lotniczych LOT, w wywiadzie opowiedziała między innymi o podróżach w czasach, gdy były one dostępne tylko dla nielicznych, nietypowych sytuacjach na pokładzie i cechach idealnej stewardesy.

Na pokłady samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT Małgorzata Nowotnik trafiła z pracy przy obsłudze samolotów na lotnisku Ławica w Pozananiu. W chmury zawiodła ją nie tylko chęć podróżowania i poznawania ciekawych osób, ale również miłość. To właśnie w PLL LOT Małgorzata poznała swojego przyszłego męża i kapitana – Mariana Nowotnika. I tak w pracy na pokładach narodowego przewoźnika spędziła 15 lat. Gdy na świecie pojawił się syn lotniczego małżeństwa – Piotr – Małgorzata przeszła do obsługi naziemnej pasażerów. 

Zawód stewardesy od lat cieszy się prestiżem, jest również niezwykle pożądany – na jedno miejsce bywa niekiedy więcej chętnych niż na elitarną uczelnię. Czy tak samo było w latach 70. i 80? Zapraszamy do oglądania.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony