Przejdź do treści
Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach - akrobacje samolotu (fot. tobilet.pl)

IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach – wiemy kto wystąpi

Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniu 9 lipca 2023 roku, w Gryźlinach odbędzie się IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika". Organizatorzy przewidzieli dla widzów mnóstwo atrakcji lotniczych, ale również pozalotniczych. 

Pokazy mistrza świata w akrobacji, najlepsi polscy piloci akrobaci, formacje akrobacyjne, statki powietrzne Wojska Polskiego, akrobacje śmigłowcowe – to tylko część podniebnych atrakcji, jakie przygotowali dla publiczności organizatorzy dla fanów lotnictwa.

Bez wątpienia jednym z najmocniejszych punktów programu będą pokazy Jurgisa Kairysa, litewskiego mistrza świata w akrobacji lotniczej. To legendarny pilot i inżynier lotnictwa, autor wielu manewrów, które zaprzeczają prawom fizyki. Przy tym skromny człowiek i wielki przyjaciel Pikniku w Gryźlinach. 18 września 1999 Jurgis przeleciał pod każdym mostem nad rzeką Wilią w Wilnie, co zostało nazwane Lotem Stulecia. Jego najsłynniejszym numerem kaskaderskim był przelot 2 września 2000 do góry nogami pod mostem dla pieszych w Kownie, nad Niemnem (na wysokości siedmiu metrów). Wyczyn otrzymał nazwę Ultralot.

Kolejną gwiazdą Pikniku w Gryźlinach będzie Artur Kielak, najlepszy polski pilot akrobacyjny. Artur to człowiek wielu talentów! Jest pilotem samolotowym, szybowcowym, śmigłowcowym i komunikacyjnym, a także skoczkiem spadochronowym. W swoje pokazy wkłada cale serce i pełnię swoich możliwości. Zawsze idzie na całość. Pokazy są pełne energii i dynamiki. W Gryźlinach Artur Kielak zaprezentuje się w nowej konstrukcji kompozytowej w niesamowitym samolocie Gamebird GB1.

Formacja akrobacyjna Presidential Team ANBO z Litwy – to kolejna gwiazda Pikniku w Gryźlinach. Na Warmię przylecą w trzyosobowym składzie na trzy samoloty Jak-50. Ich pokazy to przedstawienie pełnej synchronizacji i precyzji w lataniu. Formację tworzą trzej doświadczeni piloci, a każdy z nich ma grubo ponad 2 tysiące godzin nalotu. Jednym z członków zespołu jest Rolandas Paksas, były prezydent Litwy. ANBO brali udział w wielu imprezach lotniczych m.in. w Chinach, na Łotwie, Litwie i w Polsce.

Akrobacje śmigłowcowe na słynnym Bolkow Bo 105 zaprezentuje piękna, młoda i utalentowana Maria Muś. To jedyna kobieta w Europie, która potrafi wykonywać figury akrobacyjne na śmigłowcu. Marysia swoimi pokazami na pewno zaspokoi fanów mocnych wrażeń.

Organizatorzy czynią starania i zabiegi o udział w Pikniku w Gryźlinach statków powietrznych Wojska Polskiego, a dokładnie Sił Powietrznych. Bardzo chcieliby zobaczyć nad gryźlińskim niebem Zespół Akrobacyjny "Orlik" lub duży samolot transportowy naszego wojska.

Pozostałe atrakcje lotnicze i pozalotnicze:
•  samoloty zabytkowe i historyczne,
•  zrzut "bomby wodnej" samolotem Dromader,
•  udział Marcina Szamborskiego (śmigłowiec Robinson 44) wraz ze Śmigłowcową Kadrą Polski,
•  pokaz wiatrakowców,
•  pokaz spadachroniarzy,
•  liczne samoloty ultralekkie,
•  pokaz szybowcowy,
•  Park Rozrywki z dmuchańcami,
•  wojsko lądowe pokaże nowoczesny i profesjonalny sprzęt,
•  strefa food trucków i gastro,
•  strefa lokalnych browarów z Warmii i Mazur,
•  park handlowo-rękodzielniczy.

Rezerwujcie sobie termin 9 lipca 2023 roku na ekscytujące podniebne wydarzenie w Gryźlinach. Ruszyła właśnie sprzedaż biletów. Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku internetową sprzedaż biletów organizatorzy prowadzą wspólnie z platformą www.tobilet.pl

Zakup biletów elektronicznych przez internet jest bardzo prosty i intuicyjny, no i przede wszystkim powoduje to, że nie trzeba będzie w dniu Pikniku stać w kolejce do kasy – mówi Adam Sternicki, prezes Spółki Fotowoltaika Gryźliny, główny organizator imprezy. – Choć oczywiście zrobimy wszystko, aby punktów kasowych było jak najwięcej, żeby rozładować tłok.

Bilety normalne kosztują 25 zł, a rodzinne, które przysługują dwóm osobom dorosłym oraz dowolnej liczbie towarzyszących dzieci do 12 lat w cenie 40 zł. Takie ceny obowiązują do 15 czerwca! Po tym terminie bilet normalny będzie kosztował 35 zł, a rodzinny 50 zł.

Organizatorami Pikniku są: spółka Fotowoltaika Gryźliny, Powiat Olsztyński i Gmina Stawiguda.

Więcej informacji na stronie www.pikniklotniczygryzliny.pl oraz na stronie wydarzenia.

IX Rodzinny Piknik Lotniczy "Pod Niebem Kopernika" w Gryźlinach - plakat (fot. tobilet.pl)
FacebookTwitterWykop

Nasze strony