Przejdź do treści
Motoparalotniarz podczas slalomu nad zbiornikiem wodnym w Jutrosinie (fot. kadrappg.pl)
Źródło artykułu

IX Otwarte Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Slalomie w Jutrosinie

Zapraszamy motoparalotniarzy do udziału w IX Otwartych Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski w Slalomie, które odbędą się w dniach 5-12 sierpnia 2023 r. w Jutrosinie nad zbiornikiem wodnym.

Organizatorami zawodów są: Aeroklub Ostrowski, Stowarzyszenie Paralotnie Michałków oraz Gmina Jutrosin.

Zawody w Jutrosinie zawsze opierały się na atmosferze i przyjaźni między uczestnikami. Organizatorzy wierzą, że wielkie wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, ponownie pokażą wysiłek społeczności w celu ocalenia Mistrzostw Slalomu w Jutrosinie.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich pilotów, którzy chcą rywalizować, trenować i uczyć się techniki od najlepszych pilotów.

W tym roku wydarzenie będzie pierwszą okazją, aby zapoznać się z nowym katalogiem zadań zatwierdzonym na 6 Mistrzostwa Świata w Katarze w przyszłym roku.

Dodatkowo organizatorzy oferują zwiększony poziom bezpieczeństwa i sprawne liczenie wyników dzięki najnowocześniejszemu systemowi Photo Finish dostarczonemu przez zespół Kataru, który pierwszy raz zagości pod Jutrosińskim niebem.

Mistrzostwa Polski oraz FAI Polish Open zarezerwowane są dla pilotów z ważną licencją sportową FAI. Każdy pilot musi posiadać ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla pilotów zostanie uwzględnione w opłacie za zgłoszenie. Organizator wymaga przedstawienia dokumentu potwierdzenia ubezpieczenia OC
podczas rejestracji.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem oficjalnego adresu e-mail: jutrosin@michalkow.pl

Zawody zostaną rozegrane w 2 klasach: PF1, PL1. Mistrzostwa będą składały się z rund kwalifikacyjnych, z maksymalnie 20 zadaniami dla indywidualnych klas i maksymalnie 5 zadaniami dla Zespołów Wyścigowych (RCT).

Więcej informacji w Biuletynie oraz na stronie www.kadrappg.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony