III Spotkanie Paralotniowe na Mazurach

Szkolenie paralotniowe na Mazurach (fot. Stowarzyszenie Mazury Paralotnie)

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza do uczestnictwa w III Spotkaniu Paralotniowym na Mazurach, które odbędzie się w dniach 14-16.08.2015 r. w miejscowości Rostki k. Pisza.

Jednym z najpopularniejszych sportów na Mazurach – poza żeglarstwem – jest paralotniarstwo. Dużą popularnością cieszą się kursy skierowane zarówno do doświadczonych, jak i początkujących pilotów. Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza wszystkich kochających wiatr i spędzanie czasu w obłokach na kolejne szkolenie paralotniowe, organizowane na Mazurach w dniach 10-16.08.2015 r. (to już trzecie szkolenie paralotniowe w Powicie Piskim).

Impreza została objęta patronatem przez Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiolettę Śląską-Żyśk, Burmistrza Orzysza Zbigniewa Włodkowskiego i sołtys Rostek Hannę Modzelewską.

Program III Spotkania Paralotniowego

14 sierpnia (piątek)
21:00 - briefieng pilotów uczestniczących w spotkaniu
 
10-16 sierpnia - hole termiczne dla zainteresowanych pilotów latających swobodnie
 
15 sierpnia (sobota)
5:00 - start pilotów motoparalotniowych uczestniczących w przelocie dookoła Jeziora Śniardwy
Minuta ciszy upamiętniająca naszego Klubowicza Jana Młodyszewskiego i kolegę pasjonata Grzegorza Krzyżanowskiego
10:30 - spływ kajakowy dla uczestników
15:00 - oficjalne otwarcie imprezy
15:10 - warsztaty modelarskie dla dzieci -lotnisko w Rostkach
15:40 - wykład na temat bezpieczeństwa w paralotniarstwie i latania zawodniczego - prowadzi Mistrz Świata Ryszard Żygadło (www.paramotor.pl)
16:00 - wykład na temat swobodnego latania w termikę i latania przelotowego -prowadzi instruktor Andrzej Krzysiak

Wszystkie wykłady odbędą się w świetlicy Wiejskiej w Rostkach .
 
od 19:00 - wspólne latanie w formie zawodów dla pilotów rekreacyjnych (lądowanie na celność, czysty start). Dla uczestników zawodów przewidziane atrakcyjne nagrody.
20:30 - pokazy dla publiczności
 
W trakcie spotkania paralotniowego odbędzie się prezentacja sprzętu firmy paralotniowej Summit i będzie można zakupić po atrakcyjnych zniżkach uprząż, kombinezon i wiele potrzebnych gadżetów do latania. Dodatkowo będzie również stoisko EC EXTREME, stragan ze swojskim jedzeniem Koła Gospodyń w Rostkach i w trakcie imprezy będzie stoisko promocyjne Portu Lotniczego Olsztyn.

Warto nas odwiedzić w sobotę. Około godz. 20 odbędzie się podwieczorny przelot nad Jezioro Roś.
 
22:00 - wspólne mazurskie ognisko uczestników, kursantów. Ponadto rozmowy oraz porady dla pilotów podczas wieczornej integracji - Stacja Hydrobilogiczna w Pilchach (nr budynku 5)
 
16 sierpnia (niedziela)
od 6 rano - dla zainteresowanych poranne latanie po okolicy
12:00 - oficjalne zakończenie szkolenia i spotkania paralotniowego
 
Impreza jest skierowana do pilotów latających rekreacyjnie swobodnie i napędowo. W trakcie imprezy będzie można skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych paralotnią jako załogant.
 
Szczegółowe informacje o szkoleniu i spotkaniu dostępne są pod numerem telefonu +48 508 106 923 oraz pod adresem e-mailowym: mazuryparalotnie@vp.pl, a także ta stronie III Spotkania Paralotniowego.

Źródło: Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
comments powered by Disqus