Przejdź do treści
Źródło artykułu

III Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły – zawody FS-2 i celność

SkyDive Warszawa zaprasza do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskich spadochronowych zawodów na celność lądowania pod nazwą Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły. Impreza odbędzie się w dniach 27 – 28 maja 2023 r., na lotnisku w Chrcynnie.

Celem zawodów jest popularyzacja sportu spadochronowego, wyłonienie zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz spotkanie skoczków i wymiana doświadczeń.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników nowośćzawody FS-2 – przeznaczone dla skoczków mających nie więcej niż 500 skoków.

Konkurencje rozgrywane będą w klasyfikacji spadochronów klasycznych – konkurencja nr I oraz spadochronów "szybkich” – konkurencja nr II. W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Wymagane świadectwo kwalifikacji PJ (C) lub licencja USPA (C), bądź inny dokument poświadczający uprawnienia, ubezpieczenie OC obejmujące skoki spadochronowe, dokumenty sprzętowe.

Wpisowe na zawody wynosi 200 zł od zawodnika (obejmuje: koszty organizacyjne, pamiątkową koszulkę). Zgłoszenia wraz z imieniem, nazwiskiem i rozmiarem koszulki (oraz zaznaczeniem – damska czy męska) można już przesyłać na adres: memorialpingwina@aeroklub.waw.pl

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 12 maja 2023 r.

W dniu 26 maja zaplanowano rejestrację zawodników i skoki treningowe. Konkurencje będą rozgrywane w dniach 27–28 maja. Skoki będą wykonywane z samolotu Cessna Caravan. Wysokość skoków wynosi: dla konkurencji nr I – 800 do 1000 m. Dla konkurencji nr II – 1000 do 1200 m. Maksymalna ilość kolejek skoków spadochronowych w czasie zawodów wynosi: 6.

W drugiej edycji Memoriału Arkadiusza „Pingwina” Wantoły w celności lądowania wystartowało 30 zawodników, w sumie 10 drużyn 3 osobowych, w tym 5  – konkurencja spadochrony klasyczne oraz 4 – konkurencja spadochrony szybkie. Wyniki tej rywalizacji można zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy na ogólnopolskie spadochronowe zawody na celność lądowania. Więcej informacji w regulaminie na stronie www.skydive.waw.pl oraz na stronie wydarzenia.

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła (fot. aeroklub-polski.pl)

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła od 1978 r. do 2019 r., czyli przez 42 lata, był Szefem Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego. Autor wielu regulacji i procedur dotyczących skoków spadochronowych w Polsce. Instruktor spadochronowy INS, INS S/L. Senior egzaminator LKE w zakresie PJ (B,C,D), INS. Był też skoczkiem doświadczalnym.

Zdobył brązowy medal podczas XVII Spadochronowych Mistrzostw Polski FS-4 (Chrcynno 2013 rok) oraz srebrny medal podczas XVIII Spadochronowych Mistrzostwach Polski FS-4 (Włocławek 2014 rok). 

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła skakał nieprzerwanie od 1972 roku. Wykonał ponad 6500 skoków. Zmarł 2 lutego 2021 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony