Przejdź do treści
Model samolotu (fot. sm.nowyprokocim.pl)
Źródło artykułu

III Konkurs Plastikowych Modeli Redukcyjnych PRO-MODELIK w Krakowie

Pierwszy konkurs „PRO-MODELIK” okazał się strzałem w „10”. Organizatorzy konkursu nie kryli obaw, czy dopiszą uczestnicy i czy będzie odpowiednia ilość modeli. Udało się! W październiku ubiegłego roku odbyła się już druga edycja tego konkursu. Ilość wystawionych modeli przekroczyła aż o 100 liczbę prac z 2015 roku! Po raz pierwszy w historii krakowska impreza osiągnęła status "międzynarodowy", a to za sprawą udziału w nim grupy modelarzy z Republiki Słowacji. Polscy modelarze również nie zawiedli i przyjechali prawie z całego kraju. Reprezentowali takie miasta jak: Warszawa, Katowice, Rzeszów, Miechów, Wrocław i oczywiœcie nasz własny Kraków.

W tym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Prokocim” oraz Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” organizują już trzecią edycję Konkursu Modelarskiego „PRO-MODELIK. Impreza odbedzie sie 28.10.2017 r. w Klubie Zachęta przy ul. Kurczaba 25 w Krakowie i ma charakter jednodniowy.

"Pro-Modelik" został objęty patronatem przez znany w Polsce Klub Modelarski "Grupa B". Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są pamiątkowe dyplomy i puchary, a dla juniorów i młodzików dodatkowo nagrody rzeczowe. Oprócz konkursu będzie również giełda modelarska w systemie „Modelarze dla Modelarzy”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (można pobrać ze strony konkursu www.sm.nowyprokocim.pl/konkurs w zakładce „PLIKI DO POBRANIA”) i wysłanie na adres: promodelik.nowyprokocim@gmail.com

Zgłoszenia internetowe należy wysłać do 27.10.2017 r. do godziny 12.00.
Rejestracja będzie także możliwa na miejscu w dniu konkursu w godzinach od 8.00 do 11.00

Opłaty startowe: Juniorzy (do 15 lat) są zwolnieni z opłat startowych. Seniorzy: 5zł niezależnie od ilośœci wystawionych modeli.

Program Konkursu:
8.00–-11.00 – Przyjęcie modeli
11.00-–16.30 – Wystawa modeli oraz ocena sędziowska
16.30 – Rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przedstawić swoje modele.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.pwm.org.pl oraz www.sm.nowyprokocim.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony