II Targi Lotnictwa Lekkiego w Kielcach

II Targi Lotnictwa Lekkiego w Kielcach

Targi Kielce wraz z Firmą Co-Pilot  zapraszają na drugą edycję Targów Lotnictwa Lekkiego TLL, które odbędą się już za pięć miesięcy w dniach 7-8.10.2017r. w obiektach Targów Kielce.

Przygotowana została wyjątkowa oferta dla producentów i dystrybutorów z branży lotnictwa lekkiego. Targi Lotnictwa Lekkiego TLL, to wydarzenie, które będzie platformą spotkań biznesowych dla przedstawicieli branży lotniczej, a jednocześnie miejscem integracji osób związanych z lotnictwem lekkim.

Targi, które zawitały do jesiennego  kalendarza kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego dedykowane są dla pilotów, specjalistów, a także marzących o wyjątkowej przygodzie. Wydarzenie będzie idealnym miejscem do rozmów handlowych, wymiany doświadczeń, a także integracji branży lotniczej z pasjonatami podniebnych ekspedycji. Wystawa oprócz bogatej oferty specjalistycznego sprzętu obfitować będzie w wiele emocjonujących pokazów, szkoleń i prelekcji.

Targi Lotnictwa Lekkiego to także PARAGIEŁDA – wystawa miłośników podniebnych wojaży.

Paralotniarstwo jest  jednym z najpopularniejszych sportów lotniczych. To przygoda dla odważnych, których z roku na rok w Polsce przybywa. Wychodząc naprzeciw miłośnikom tej dyscypliny Targi Kielce oraz Stowarzyszenie Gekon Glide Club zapraszają do udziału w kolejnej edcji PARAGIEŁDY. Już od 7-8 października w obiektach Targów Kielce odbywać się będzie wystawa, która oprócz bogatej oferty sprzętu specjalistycznego obfitować będzie w wiele emocjonujących pokazów, i konkursów.

Z lotu ptaka widać, że targi się powiększyły. Organizatorzy poinformowali, że tegoroczna edycja została rozszerzona o Salon Sportów Ekstremalnych Fun & Extreme. Jeśli lubicie wyzwania i dużą dawkę adrenaliny to będziecie mogli to znaleźć 7 i 8 października w Targach Kielce.

Sporty ekstremalne jednym dają poczucie wolności, innym pozwalają walczyć z własnymi słabościami i lękami. Dla kolejnych to wyzwanie albo zabawa, która wiążę się z  dużą dawką adrenaliny. Uprawianie tych sportów, wymaga ponadprzeciętnych zdolności fizycznych i psychicznych oraz odwagi. Aby ekstremalne wyczyny były bezpieczne należy i można się do nich odpowiednio przygotować. Już dziś zapraszamy do udziału w Salonie Sportów Ekstremalnych Fun & Extreme. Wystawa oprócz bogatej oferty specjalistycznego sprzętu obfitować będzie w wiele emocjonujących pokazów, szkoleń i konkursów.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wykład "Bezzałogowe statki powietrzne w polskiej przestrzeni powietrznej" zorganizowany przez Akademię UAV. Wykład poświęcony będzie ogólnym informacjom dotyczącym aktualnych przepisów użytkowania bezzałogowych statków powietrznych w polskiej przestrzeni powietrznej. Organizatorzy opowiedzą o zasadach wykonywania lotów VLOS (w zasięgu wzroku) i BVLOS (poza zasięgiem wzroku operatora). Postarają się również pokazać jak bezzałogowce "współżyją" z innymi statkami powietrznymi.

Targi Kielce to również lotnicze miejsce spotkań.

Wiemy już, że Łukasz Wójcik – szybowcowy Mistrz Europy i Wicemistrz Świata zawita do Kielc! Wszyscy miłośnicy szybowców będą mieli nie lada przyjemność poznać podczas II Targów Lotnictwa Lekkiego w Targach Kielce Łukasza Wójcika – Mistrza Europy i Wicemistrza Świata w lotach szybowcowych. Będzie okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnych zdjęć.

Warto wiedzieć, że szybownictwo to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych w naszym kraju regularnie odnosi wielkie sukcesy. Polscy piloci jak Łukasz Wójcik, ale również Sebastian Kawa, Karol Staryszak czy Zbigniew Nieradka to ścisła światowa czołówka. Co roku panowie  zdobywają medale na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Zajmują także wysokie pozycje w rankingu pilotów szybowcowych FAI Międzynarodowej Federacji Lotniczej. Polska aktualnie jest w tym rankingu na trzecim miejscu.

Łukasz Wójcik, gość II Targów Lotnictwa Lekkiego w Targach Kielce to pilot szybowcowy od 1997 roku. Wyszkolił się w Aeroklubie Włocławskim, który nadal reprezentuje. Od 2005 roku godnie reprezentuje i promuje też województwo łódzkie i miasto Kutno. Starty w zawodach szybowcowych rozpoczął w 2000 r. od Krajowych Zawodów Szybowcowych w Ostrowie Wlkp. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej od 2006 roku. Do tej pory spędził w powietrzu ponad 2700 godzin. W 2016 roku został uhonorowany najwyższym odznaczeniem szybowcowym Medalem Tańskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie szybowcowym. Pilot ma na swoim koncie już 2 złote, 2 srebrne medale Mistrzostw Europy, oraz 1 srebrny i 1 brązowy medal Mistrzostw Świata. Ponadto w swojej kolekcji ma 3 złote medale, 1 srebrny i 3 brązowe Mistrzostw Polski.

Szybownictwo to sport niezwykle trudny, oprócz dobrej kondycji fizycznej pilot musi wykazać się niebywałą kondycją psychiczną. Wielogodzinne konkurencje związane są bowiem z ogromnym wysiłkiem umysłowym, podczas którego pilot analizuje warunki meteorologiczne i podejmuje decyzje tak, aby polecieć jak najszybciej. Wykorzystując do tego tylko występujące w atmosferze prądy wznoszące może rozwinąć prędkości średnie nawet do 160 km/h na trasach nawet 700 km. Łukasz Wójcik pokazuje swoją świetną formę oraz utwierdza wszystkich w przekonaniu, że wkładany wysiłek umysłowy, dobra umiejętność przewidywania pogody i trafne decyzje podejmowane w powietrzu skutkują osiąganiem przez niego doskonałych wyników w ostatnich latach.

Odloty hesji – Spotkanie z fotografią lotniczą Sławka hesji Krajniewskiego

7 października 2017 r., o godzinie 12.00, w obiektach Targów Kielce zapraszamy na spotkanie ze Sławkiem Krajniewskim.

Lotnictwo i fotografia. Te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Fotografie Sławka Krajniewskiego to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno!

Podczas spotkania hesja opowie o swoim podejściu do fotografii lotniczej. Powie jakie warunki należy spełnić by zrobić dobre zdjęcie lotnicze. Zdradzi też niektóre tajemnice swojego warsztatu. Następnie prezentując swoje zdjęcia i filmy zabierze nas na fotolotniczą wędrówkę.

Odwiedzimy bazy Sił Powietrznych RP oraz najlepsze imprezy lotnicze świata od egzotycznych Indii poprzez Rosję aż po pustynie Nevady. Poznamy najciekawsze przygody, jakie towarzyszyły hesji podczas jego fotolotniczych wojaży. Również te, które nie mogą być opublikowane w Internecie. Moc wrażeń gwarantowana!

Od dawna wiadomo, że Góry Świętokrzyskie to jeden z najbardziej urokliwych regionów Polski. Teraz, pod tym niebem tworzy się wydarzenie na którym nie wypada nie być. Do zobaczenia w październiku.

Oto filmowa zapowiedź targów.

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus