Przejdź do treści
II Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły (fot. Aeroklub Warszawski)
Źródło artykułu

II Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły

SkyDive Warszawa zaprasza do udziału w drugiej edycji zawodów pod nazwą Memoriał Arkadiusza "Pingwina" Wantoły. Impreza odbędzie się w dniach 27 – 29 maja 2022 r., na lotnisku w Chrcynnie.

Celem zawodów jest popularyzacja sportu spadochronowego, wyłonienie zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz spotkanie skoczków i wymiana doświadczeń.

Konkurencje rozgrywane będą w klasyfikacji spadochronów klasycznych – konkurencja nr I oraz spadochronów "szybkich” – konkurencja nr II. W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Wymagane ŚK (C) lub USPA (C).

Szczegółowy regulamin zawodów będzie wkrótce dostępny na stronie www.skydive.waw.pl

Wpisowe na zawody wynosi 150 zł od zawodnika. Zgłoszenia wraz z imieniem, nazwiskiem i rozmiarem koszulki (oraz zaznaczeniem – damska czy męska) można już przesyłać na adres: memorialpingwina@aeroklub.waw.pl

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 maja 2022 r.

W dniu 27 maja zaplanowano rejestrację zawodników i skoki treningowe. Konkurencje będą rozgrywane 28 maja. A 29 maja będzie dniem rezerwowym.

W pierwszej edycji Memoriału Arkadiusza „Pingwina” Wantoły w celności lądowania wystartowało 60 zawodników, 12 drużyn (3-osobowych) klasycznych oraz siedem szybkich. Wyniki tej rywalizacji można zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy na ogólnopolskie spadochronowe zawody na celność lądowania. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła (fot. aeroklub-polski.pl)

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła (fot. aeroklub-polski.pl)

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła od 1978 r. do 2019 r., czyli przez 42 lata, był Szefem Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego. Autor wielu regulacji i procedur dotyczących skoków spadochronowych w Polsce. Instruktor spadochronowy INS, INS S/L. Senior egzaminator LKE w zakresie PJ (B,C,D), INS. Był też skoczkiem doświadczalnym.

Zdobył brązowy medal podczas XVII Spadochronowych Mistrzostw Polski FS-4 (Chrcynno 2013 rok) oraz srebrny medal podczas XVIII Spadochronowych Mistrzostwach Polski FS-4 (Włocławek 2014 rok). 

Arkadiusz "Pingwin" Wantoła skakał nieprzerwanie od 1972 roku. Wykonał ponad 6500 skoków. Zmarł 2 lutego 2021 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury kolejnego odcinka cyklu „Lotniska/lądowiska GA warte odwiedzenia", w którym przedstawiamy interesujące obiekty lotnicze naszego kraju, nie zawsze szerzej znane środowisku lotniczemu.
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.

Nasze strony