Przejdź do treści
Źródło artykułu

II KRÓLewski Piknik Lotniczy już za dwa dni

Już w tę sobotę (12 sierpnia) zapraszamy na ekscytujący Piknik Lotniczy, który odbędzie się w Borkach. Tu znajdziecie dokładny adres wydarzenia – LINK.

Przygotujcie się na widowiska w powietrzu, fascynujące pokazy maszyn oraz niepowtarzalną atmosferę. To spotkanie z lotnictwem będzie pełne emocji i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci. Zabierzcie ze sobą rodzine i znajomych!

Wyjątkowym gościem Pikniku będzie Marek Forystek, Krakowianin, który zaprezentuje wyjątkową i piękną maszynę, utożsamianą z najczystszym romantyzmem latania. Tą maszyną będzie najstarszy zarejestrowany w Polsce samolot Boeing Stearman, wyprodukowany dokładnie 12 marca 1941 roku w Stanach Zjednoczonych. Służył on tam do szkolenia pilotów Marynarki Wojennej USA, a po wojnie znalazł nowe zastosowanie jako samolot rolniczy.

Już 12 sierpnia w Borkach będzie można usłyszeć charakterystyczny dźwięk silnika gwiazdowego oraz zobaczyć tę historyczną konstrukcję w powietrzu, pilotowaną przez samego Marka. Będzie to niepowtarzalna okazja, by poznać nie tylko maszynę, ale także posłuchać o jej wyjątkowej historii.

Fani lotnictwa będą mogli zobaczyć spektakularny występ Artura Kielaka – pilota, który odmieni ich pojęcie o pokazach lotniczych! Jego talent i umiejętności są wyjątkowe, a gdy weźmie ster Gamebird GB-1, przygotujcie się na prawdziwą jazdę bez trzymanki! To nie tylko pokaz akrobacji, to prawdziwa magia.

Podczas Pikniku przenieśmy się też razem w czasy II wojny światowej, gdzie zobaczymy niezapomniany powietrzny spektakl historyczny! Grupa Retro Sky Team, która wzbudzi dreszczyk emocji, przygotowała dla Was niezwykłą prezentację opartą na scenariuszu walk powietrznych z tamtego tragicznego okresu, jakie znalazły się we wspomnieniach pilotów.

Nasi przyjaciele ze Słowacji zaprezentują się w samolotach Zlin, Jak i An-2, wszystkie ucharakteryzowane na drugowojenne myśliwce. Co za wspaniała autentyczność! Każdy z nich posiada swój historyczny odpowiednik z tamtych czasów, więc będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądały te potężne maszyny osiemdziesiąt lat temu.

Ale to nie wszystko! Pokaz zostanie uatrakcyjniony przez użycie pirotechniki, która imituje wybuchy bomb, abyście mogli poczuć się jakbyście byli tam naprawdę i zobaczyć, jak wyglądały walki powietrzne w tamtych ciężkich dniach.

Podczas Pikniku zaprezentują się dwie bardzo ciekawe i nietypowe konstrukcje, będą to wiatrakowce Juan i Nano. Pierwszy z nich nawiązuje do klasycznej konstrukcji z lat trzydziestych Cierva C.30, pierwowzór został skonstruowany przez Juana de la Ciervę, w 1934 roku jeden egzemplarz został sprowadzony przez pułkownika Bolesława Stachonia, pierwszego polskiego pilota mającego uprawnienia do pilotowania wiropłatów.

Nano jest jednym z najlżejszych w Polsce statków powietrznych, jego masa nie przekracza 115 kilogramów, przez co do jego pilotowania nie potrzeba uprawnień. To swoiste połączenie samolotu i śmigłowca, czyni wiatrakowce bardzo bezpiecznymi, ich cechą jest niemal zerowa podatność na turbulencje, czyniąc każdy lot przyjemnym. Za sterami zasiądzie Łukasz Mirosław, a organizatorzy zapewnią uczestnikom wiele dodatkowych informacji i ciekawostek związanych z tymi nietypowymi statkami powietrznymi.

Organizatorzy przygotowali dla gości przybyłych na Piknik niezapomniany program pełen emocji oraz fascynujących pokazów lotniczych, z którym możecie zapoznać się w grafice powyżej!

Na mapce terenu, zaznaczone zostały najważniejsze strefy. Zachęcamy do zapoznania się z jej układem, aby bezproblemowo korzystać z terenu. W strefie publiczności dostępne będą stoiska handlowe oraz gastronomiczne. Dla dzieci również w tej strefie znajdą się dmuchańce.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
II KRÓLewski Piknik Lotniczy
Hatz Classic przyleci na II KRÓLewski Piknik Lotniczy

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony