Przejdź do treści
Źródło artykułu

I Zawody Samolotowe ANR o Puchar Prezesa ACZ, Konsultacje i Ogólnopolskie Zawody im. Z Dudzika za nami

W dniach od 16 kwietnia do 18 kwietnia 2024 r. na naszym lotnisku w Rudnikach odbyły konsultacje dla Samolotowej Kadry Narodowej w lataniu rajdowym oraz ANR.

W ramach tych konsultacji, 16 kwietnia 2024 roku miały miejsce pierwsze zawody samolotowe ANR o Puchar Prezesa Aeroklubu Częstochowskiego. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła załoga w składzie Michał Bartler (Aeroklub Stalowowolski) i Oleksandr Balytskyi (Aeroklub Radomski). Drugie miejsce zajęli Michał Wieczorek i Marcin Kwiatosz (Aeroklub Krakowski), a trzecie miejsce przypadło załodze Michał i Marcin Chrząszcz (Aeroklub Wrocławski).

W konsultacjach wzięło udział 14 załóg. Od 19 kwietnia miała się rozpocząć rywalizacja w 42. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Z. Dudzika. Jednakże, zmienna pogoda pokrzyżowała plany, uniemożliwiając przeprowadzenie jakiejkolwiek konkurencji rajdowej. Pierwsza konkurencja, która rozpoczęła się 19 kwietnia 2024 została anulowana ze względu na nierówne warunki pogodowe dla zawodników. Kolejne dni również nie przyniosły poprawy pogody.

Mimo tych niesprzyjających okoliczności, władze Aeroklubu Częstochowskiego już teraz zapewniają, że będą pracować nad organizacją kolejnych wydarzeń. Dziękują wszystkim uczestnikom, sędziom i pomocnikom i zapraszają do śledzenia aeroklubowej strony, aby być na bieżąco z kolejnymi działaniami.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony