Przejdź do treści
Źródło artykułu

I zawody na celność lądowania im. instruktora pilota Daniela Sosnowskiego

Aeroklub Częstochowski, zaprasza wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych na coroczne zawody w celności lądowania, które odbędą się 14 października 2023 r. na lotnisku Rudniki.

Zawody zostaną rozegrane w następujących dyscyplinach lotniczych tj. Samolotowej, Szybowcowej, Paralotniowej, Motolotniowej.

Dla dyscypliny szybowcowej  zostanie również rozegrania kategoria „NIE PILOT” – możliwość startu dla osób z zewnątrz z instruktorem.

Do startu w zawodach będą dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie piloci posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie.

Wszystkich chętny do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń do dnia 10 października 2023 r. Zgłoszenia należy dokonać przez formularz:  LINK

Opłaty startowej w kwocie 100 zł należy dokonać konto bankowe Aeroklubu na numer: 14 1050 1142 1000 0090 3032 6020. W tytule przelewu należy wpisać: celność lądowania 2023.

Tylko zawodnicy którzy opłacą przelewem składkę otrzymają w dniu zawodów pamiątkowe koszulki, reszta która dopisze się po terminie lub w dniu zawodów otrzyma koszulki w późniejszym terminie.

Informacji na temat poszczególnych konkurencji można zasięgnąć również pisząc na poniższe adresy e-mail:
•  Konkurencja Szybowcowa – marek.iwinski@interia.pl     ht.szybowce@aeroklub.czest.pl
•  Konkurencja Samolotowa – k.kleta@aeroklub.czest.pl    ht.samoloty@aeroklub.czest.pl
•  Konkurencja Paralotniowa i Motolotniowa – k.krasinski@gmail.com

Wszystkich pilotów Aeroklub Częstochowski zachęca do udziału w zawodach, a osoby bliżej nie związane do tej pory z lotnictwem zachęca do przyjazdu na lotnisko i kibicowanie zawodnikom.

Po zakończeniu zawodów organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udania się z uczestnikami imprezy na miejsce spoczynku Ś.P. instruktora pilota Daniela Sosnowskiego.

Na zakończenie zawodów planowane jest wspólne spotkanie przy ognisku zamykające sezon lotniczy AD 2023. O ewentualne płyny rozweselające organizatorzy proszą, aby zadbać we własnym zakresie.

Jeśli z powodów niekorzystnej pogody lub innych, na które nie ma wpływu organizator nie będzie możliwości rozegrania zawodów, zawody zostaną przeniesiona na dzień 21 października 2023 r.

Dla osób znużonych po całodziennych zmaganiach na niebie i ziemi, organizatorzy służą przytulnym lotniskowym hotelikiem. Rezerwacji można dokonywać pod numerami telefonów: 695520666, 730995769

Przed zawodami w sobotę (14 października) o godzinie 9:00 zaplanowane jest szkolenie z poruszania się po PRN dla osób, które nie brały udziału w pierwszym terminie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony