Grudniowe statystyki i wydarzenia w Porcie Lotniczym Kraków

Port Lotniczy Kraków - widok z góry (fot. Kraków Airport)

W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 713 394 pasażerów, to 28% wzrost w stosunku do grudnia 2018 roku, czyli o 155 000 więcej pasażerów.

Łącznie od początku 2019 roku obsłużono 8 410 817 pasażerów, czyli o 1 641 tyś. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem dla lotniczych podróży – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Święta Bożego Narodzenia i koniec starego roku to czas, gdy wzrasta ruch w Kraków Airport, podróżują rodziny z całego świata, by wspólnie usiąść przy wigilijnym stole. Właśnie do rodziny na święta aż z Miami PLL LOT przyleciał do Krakowa nasz 8 -milionowy pasażer 10-letni Staś. Uroczyste przywitanie niezwykłego gościa czyli 8 milionowego pasażera to ważna chwila w historii Kraków Airport. Cieszymy się  z osiągnięcia tak znakomitych wyników, ale  zdajemy sobie sprawę z wyzwań jakie nas czekają, przed nami dalsza, wytrwała i konsekwentna praca nad dalszym rozwojem lotniska – dodał Radosław Włoszek.

WYDARZENIA – grudzień 2019

8 milionowy pasażer w Kraków Airport
14 grudnia 2019 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 8-milionowego pasażera, tym samym zostając pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 8 milionów pasażerów. 8-milionowym podróżującym #PROSTOzKRAKOWA okazał się 10-letni Staś, przyleciał do Krakowa  z Miami Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Warszawy wraz z mamą i siostrą.  Na krakowskim lotnisku 8 milionowego pasażera powitali: Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury, Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski oraz Radosław Włoszek – prezes Zarządu Kraków Airport. Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8 milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki: voucher do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek – partnera programu Kraków Airport Loyalty, tablet od Kraków Airport oraz voucher od PLL LOT.

Sylwestrowy LOT nad Krakowem i Małopolską
Z inicjatywy Kraków Airport i PLL LOT pasażerowie niezwykłego lotu LO2020 powitali  Nowy Rok 2020 na pokładzie samolotu PLL LOT. Samolot bombardier Q400 wystartował @PROSTOzKRAKOWA o godzinie 23.15, by polecieć nad rozświetlonym Krakowem i nad stolicą Tatr-Zakopanem. Na pokładzie było wspólne odliczanie ostatnich sekund do północy i uroczyste przywitanie Nowego Roku  2020 roku symbolicznym szampanem. W tej niezwykłej atmosferze, w „chmurach” jeden z pasażerów oświadczył się swojej dziewczynie i został przyjęty. Współpasażerowie  nagrodzili młodych zakochanych brawami, do gratulacji dołączyła się również pani kapitan rejsu PLL LOT o numerze LO2020.  Przed rejsem pasażerowie zostali poczęstowani przez Kraków Airport ciepła kolacją. Wygląda na to, że pierwszy sylwestrowy lot nad Małopolską okazał się niezwykłym wydarzeniem. Dziękujemy, że byliście z nami.

Niezwykła świąteczna atmosfera na terminalu Kraków Airport
W okresie przedświątecznym w Kraków Airport panowała prawdziwa atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Pasażerowie wraz pracownikami lotniska i uczniami szkół podstawowych śpiewali kolędy i świąteczne piosenki. Każdy mógł sprawdzić swoich sił w karaoke. Na krakowskim lotnisku rozbrzmiewały piosenki w języku angielskim, francuskim, włoskim i oczywiście polskim. Harcerze z Hufca Kraków-Podgórze sprzedawali ekologiczne pamiątki i ozdoby na choinkę. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza turystów zagranicznych okazał się live-cooking, gdy pasażerowie częstowali się wigilijnym barszczem przygotowanym przez kucharzy z Kraków Airport Hotel. Przez kilka dni trwała również akcja charytatywna – Łańcuch dla Kacperka – podczas której tworzony był  najdłuższy łańcuch na choinkę, za każdy metr 100 PLN na pomoc dla Kacperka Ryło z Zabierzowa. Metr łańcucha można było „spontanicznie” wykonać wspólnie  z pracownikami  Straży Granicznej, Służby Celnej oraz prezesem Zarządu Kraków Airport Radosławem Włoszkiem. Cel został osiągnięty. Dla Kacperka przekazaliśmy 10.000 zł. Dziękujemy  serdecznie wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus