Flota Aeroklubu Ziemi Pilskiej powiększy się o nowoczesny samolot

Tecnam P2008JC MkII (SP-MGT) (fot. Aeroklub Ziemi Pilskiej)

Aeroklub Ziemi Pilskiej przekazał bardzo optymistyczną i zarazem wiosenną wiadomość. W drodze na macierzyste lotnisko EPPI do gniazda w aeroklubowym hangarze jest pachnący włoską fabryką, piękny, nowoczesny samolot Tecnam P2008JC Mk II.

Dzięki umowie zawartej pomiędzy właścicielem tej maszyny a Aeroklubem Ziemi Pilskiej samolot wchodzi do oferty AZP. – Możliwość szkolenia się i doskonalenia umiejętności lotniczych na tym bardzo nowoczesnym, świetnie wyposażonym i ekonomicznym samolocie stwarza dla nas okazję do wejścia w XXI wiek Generał Aviation – mówią przedstawiciele pilskiego aeroklubu.

Tecnam o znakach SP-MGT odciąży nieco klubową Cessnę 152 (SP-APT) oferując jednocześnie znaczne rozszerzenie możliwości szkoleniowych.

Tecnam P2008JC MkII to dwumiejscowy górnopłat. Ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi samolotami. Połączenie materiału kompozytowego i metalu spowodowało, że samolot jest bardziej ekonomiczny i znacznie cichszy.

Dzięki wyposażeniu w najnowszą awionikę firmy Garmin m.in. G3X, GMA345, GNC225A, GTX335, ELT406, MD302, przystosowaniu do lotów NVFR i napędowi Rotax 912 S2 zarówno na Mogas jak i Avgas będziemy mogli zacząć planować naprawdę ciekawe loty – zapowiadają przedstawiciele AZP.

Loty, które być może doprowadzą uczących się na tym samolocie do zajęcia fotela m.in. na fotelu pilota (Kapitana) znacznie większego liniowca... tak jak tych dwóch naszych kolegów Piotrka i Jacka (zdjęcie poniżej), którzy swą przygodę zaczynali u nas od obsługi uroczego ale jednak archaicznego PZL 101 Gawron (SP-CHF) – cieszą się przedstawiciele Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus