Gigantyczna podwyżka za użytkowanie wieczyste lotniska w Dajtkach

Lotnisko Olsztyn-Dajtki

Gigantyczna podwyżka za użytkowanie wieczyste lotniska w Dajtkach to dla nas wyrok śmierci – twierdzi Aeroklub Warmińsko-Mazurski.

Z kilkudziesięciu złotych do ponad pół miliona – taką podwyżkę opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste terenu lotniska na olsztyńskich Dajtkach dostał Aeroklub Warmińsko-Mazurski.

W dokumentach założycielskich najstarszego w Polsce lotniska sportowego są zapisy, że klub jest właściwie zwolniony z opłat, bo przysługuje mu 99-procentowa zniżka. Do tej pory nie było z tym problemów i klub płacił kilkadziesiąt złotych rocznie do miejskiej kasy.

Podwyżka do pół miliona złotych rocznie oznaczałaby koniec funkcjonowania klubu – ostrzegają członkowie aeroklubu.

W 2015 roku miasto wypowiedziało wysokość opłaty za użytkowanie wieczyste, a aeroklub się na to nie zgadza. Ratusz przedstawił swoją wycenę lotniska i na jej podstawie ustalił nową opłatę w wysokości ponad pół miliona złotych rocznie. Według wyceny aeroklubu powinno to być około 170 tysięcy złotych.

Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, gdzie strony próbują się porozumieć. Miasto zaproponowało obniżenie opłaty z pół miliona do ponad 300 tysięcy złotych. Zdaniem członków klubu, to kwota poza ich możliwościami i poprosili o miesięczne odroczenie posiedzenia SKO. Aeroklub liczy, że w ciągu tego miesiąca uda się przeprowadzić bezpośrednie negocjacje z prezydentem miasta i ustalić kwotę, która byłaby osiągalna dla klubu.

Więcej informacji na stronie: www.ro.com.pl

Źródło: Radio Olsztyn
comments powered by Disqus